• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאכזב כמו בירה חמה: אוקטוברפסט זה לא היה

מבחר בירות דל, מחירים יקרים, דוחק רב ובטח לא אווירה גרמנית: הביצוע המאכזב של פסטיבל הבירה הבאר שבעי הותיר טעם מר ולא מגינס

פסטיבל הבירה של באר שבע. הופה, כאן זה לא אירופה (צילום: דני בלר)

הופה, כאן זה לא אירופה: הבטיחו אוקטוברפסט בווארי בבאר שבע, אבל הביצוע בסיכום שני הלילות היה מאכזב. זה לא היה פסטיבל, בטח לא פסטיבל בירות. פסטיבל אמור לתת חוויה.באוקטוברפסט הגרמני הבירה זורמת כמים. פסטיבל בירה אמור לאפשר היכרות עם סוגי בירה חדשים במחירי היכרות. האוכל אמור להיות אוכל בווארי. המוסיקה, מוסיקה גרמנית. משום מה, הפרסום העניק תחושה שבבאר שהולכים לחוות את הדבר האמיתי, אבל הביצוע היה מאכזב. 

זה התחיל כבר בכניסה למתחם מול 7, שטח מתוחם, עם תאורה דלה מלווה בנוכחות משטרתית גבוהה. בחלק מהמקרים אנשים התלוננו כי הבידוק היה לא נעים ותקיף. היו בבאר שבע אירועים גדולים. בפסיטבל האור והמצעד הגאווה היה בידוק קפדני, אבל אדיב.

​​​​​​​בפנים, מתחם קטן, ערום למדי, עם תאורה דלה, שלא אפשרה להבחין במכשולים בדרך.  גם בפנים הייתה כמות היסטרית של מאבטחים שהישירו מבט אל המבקרים עד כי היה לא נעים לעמוד שם. ניסינו להגיע לבירה.  היה דוכן בודד ואנשים נדחפו. נניח שהצלחתם להגיע לבירה - אז גיליתם שמדובר במבחר מצומצם במחיר יקר. לשם השוואה, באירוע בגרמניה ליטר בירה עולה כ-40 שקלים ומוגשים לפחות 20 סוגי בירות שונים. 

חיפשנו את האוכל הגרמני. מצאנו מזנון נגרר, שהיה רשום עליו טברנה והגיש קבב עם צ'יפס. לא מצאנו סאוורקראוט, לא וורשטים למיניהם, לא פשטידות גרמניות וגם לא סלט תפוחי האדמה עם חזרת לבנה. היו צ'יפס וקבבים. לא הייתה אופציה טבעונית, משהו שבמרכז ברור מאליו. 

למרות מזג האוויר האירופי, הייתה מוסיקה ים תיכונית, לא גרמנית. הייתה להקה ששרה גרסאות כיסוי ללהיטים. לא היה איפה לשבת כמעט. אנשים שתפסו שולחן, לא שיחררו אותו. התאורה האפלולית גרמה לאנשים להיתקל אחד בשני או למעוד במכשולים. 

"שמחנו להפוך את באר שבע במשך יומיים מבירת הנגב לבירת הבירה", מסר מנהל מרכז מול 7 באר שבע, עמירם בנט. "אני מקווה שהפכנו את החג לשמח, ומזמינים את כולם לחזור אלינו בקרוב"

אם מביאים אירוע לבאר שבע, צריך להביא את הדבר האמיתי. בבאר שבע צריכים לקבל מוצר זהה לזה שמקבלים בערים אחרות, לא משהו "מותאם". אוקטוברפסט הוא פורמט מוכר ומעין הצגת תכלית של תרבות גרמניה. קבבים, דוחק וטודו-בופ ממש לא כלולים בקונספט. 

תגובות

End of content

No more pages to load