• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מוסיקה אלקטרונית גדולה מהחיים: בואו לפרגן לשניר ורועי

שניר בר חנין ורועי אסרף מבאר שבע חברים מהתיכון, חיים, יוצרים ונושמים מוסיקה אלקטרונית. שניר לקה בשיתוק מוחין בגיל 4, מסוגל להזיז רק אצבע אחת אך מדהים את כולם באנרגיה שלו ורועי מסביר: היצירה זה אנחנו

קמים בבוקר, חיים ונושמים מוסיקה (צילום: יח''צ)

"כיסא חשמלי" הוא השם יוצא הדופן של ההרכב האלקטרוני בו חברים שניר בר חנין ורועי אסרף מבאר שבע, בני 29 וחברים בנפש עוד מימי התיכון. בארבע השנים האחרונות המצד עובד על אלבום הזה בגישה מאוד פשוטה: אין לחץ-עושים בכיף. זה לקח להם הרבה זמן, אבל הם גם מאוד נהנו בדרך. "וזה בא לנו מהלב", הם אומרים.  

שניר בר חנין הוא מוסיקאי ויוצר מחונן מבאר שבע. בגיל ארבעה חודשים הוא לקח בשיתוק מוחין, שבגרם לו למגבלות פיזיות רבות, אך לא פגע כהוא זה ברצונו לחיות, לשמוח וליצור. לא אחת, רואים אותו באירועים גדולים שנערכים בבאר שבע ומסיבות רחוב. הוא זוכה לאהבה רבה ומשמח את כולם כשהוא מתקלט. למעשה, כל מי שמכיר אותו לא יכול שלא להתאהב בבחור הגדול מהחיים הזה, שמטעין את כל מי שבמחיצתו באנרגיה חיובית. 

כתבה על שניר ורועי בערוץ 1 של רשות השידור

המגבלה של שניר היא פיזית בלבד: הוא יוצר מבריק ושולט בציוד האולפני, יוצר מוסיקה אלקטרונית שמושפעת מסדרות אנימה יפניות, כמו הפוקימונים וטוטורו. אל המנגינות המוכרות הוא ורועי מוסיפים ליינים משלהם והתוצאה היא מוסיקה מקורית ומשובחת.  למעשה, שניר מצליח להזיז רק אצבע אחת משתי ידיו, אך עושה איתה קסמים: לא רק יוצר מוסיקה, אלא גם מצייר וזה גם חלק מהפרויקט.

"המוזיקה שלנו באופן כללי אלקטרונית, הטווח שלנו הוא בין פופ יפני קופצני ומהיר לפרוגרסיב אלקטרו עם בסים מודגשים", מסביר רועי. "הדבר הזה ככולו נוצר בגלל אופן העבודה שלנו המוזיקה המוזיקה שאיתה קמים בבוקר, בצהריים הופכת לטראק הבא. כמובן
שהשפעות הסביבה נכנסו למוזיקה ואת זה תשמעו ללא שום סינון".

מה זה ליצור בשבילכם?

"מוזיקה בשבילנו זה קודם כל החברות שלנו, כשאנחנו יושבים ויוצרים קטע חדש הדברים באים כאילו מאדם אחד, מלב אחד. התרבות הסינית אומרת שלכל אדם יש 3 מסיכות, אחת שהוא מראה לאנשים שהוא לא מכיר, אחת שהוא מראה לאנשים שהוא מכיר, הקרובים אליו ושהוא מראה רק לעצמו-את המסיכה האחרונה אנחנו שופכים למוזיקה, המוזיקה הזאת זה אנחנו, מה שעובר לנו בראש וזורם לנו בדם, זה פשוט electric chair".


לאחרונה השניים פנו לאתר מימון ההמונים הדסטארט ופתחו שם במסע מימון לאלבום שלהם. המטרה אינה רווח כספי: "אנחנו קמים למוזיקה הזאת , המוזיקה הזאת היא החיים שלנו, היא האוויר לנשימה שלנו ואנחנו עושים אותה אך ורק מהלב".

עכשיו תגידו - לא תפרגנו להם?
עטיפת אלבום הבכורה של שניר ורועי

תגובות

End of content

No more pages to load