• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

העונה ה- 45 של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע ברפרטואר מוסיקלי מגוון וייחודי לשוחרי המוסיקה בכל הגילאים. המנהל המוסיקלי והמנצח יוסטוס פרנץ ימשיך להוביל את התזמורת בעונה ה-45 שלה, שתפתח רשמית ב-26 באוקטובר 2017.

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע (קרדיט צילום: יוסי צבקר)

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע ברפרטואר מוסיקלי מגוון וייחודי לשוחרי המוסיקה בכל הגילאים. המנהל המוסיקלי והמנצח יוסטוס פרנץ ימשיך להוביל את התזמורת בעונה ה-45 שלה, שתפתח רשמית ב-26 באוקטובר 2017. בקונצרט הפתיחה החגיגי תבצע התזמורת את יצירתו של היידן "בריאת העולם" עם מקהלות וסולני אופרה בין לאומיים.

במסגרת הסדרה הקלאסית יתקיים במהלך חודש מרץ אירוע הדגל של התזמורת - פסטיבל "אביב קלאסי בנגב" שהפך כבר למסורת שנתית בהשתתפות מנצחים אורחים מהארץ ומהעולם. השנה, התזמורת מקדישה את הפסטיבל ליצירותיו של בטהובן ומציעה חגיגה מוסיקלית יוצאת דופן. קונצרט הנעילה של הסדרה הקלאסית הוא חלק ממיזם מיוחד: הסינפונייטה מעבירה לקהל את הזכות לבחור את תכנית הקונצרט! הפעם, הקהל בוחר את אחת מהאופרות הידועות של מוצרט. האופרה הנבחרת ברוב קולות- תבוצע על ידי התזמורת בשיתוף סולני האופרה הישראלית.

הסדרה הקלאסית הקלה צלילים מהגלובוס תהיה השנה מגוונת מתמיד, עם שילובים מוסיקליים, אמנים ויצירות מרחבי העולם. נארח רקדני הפלמנקו של להקת "קומפאס" בקונצרט "קלאסיקו אספניול" בניצוח דורון סלומון,  נפליג לערב יווני אותנטי עם המנצח היווני חריס איליאדיס בהופעת בכורה בישראל, ניגע במוסיקה גיאורגית עם להקת "קולן" בקונצרט "גיאורגיה באהבה", נבלה בערב צועני ונחתום את העונה עם היוצרים הגדולים של רוסיה.

בסדרה הישראלית נגלה מה קורה כשהקלאסי והפופ נפגשים על במה אחת...בניצוחו וניהולו המוסיקלי של גיל שוחט. השנה, יתארחו על במת הסינפונייטה הזמרים והיוצרים: דני סנדרסון, מארינה מקסימיליאן, מירי מסיקה, קרן הדר ויניב ד'אור יתארחו במהלך העונה על במת הסינפונייטה בתמהיל מוסיקלי נפלא ומרתק.

המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימליסטה ממשיך להפתיע בסדרת קונצרטים שהיא חוויה תרבותית מרתקת לכל הגילאים: הסדרה לכל המשפחה, משלבת לצד המוסיקה חוויה חושית של מחול, וידיאו ארט, קולנוע ומשחק. 

סדרת "קאמרית 7" האיכותית והאינטימית, מתחדשת עם רפרטואר  בביצוע מיטב המוסיקאים מרחבי הארץ והעולם. מיזם מיוחד ומשותף של הקונסרבטוריון העירוני למוסיקה,  הסינפונייטה הישראלית באר-שבע והמשכן לאמנויות הבמה. (בניהול אמנותי משותף של הנהלת הקונסרבטוריון והנהלת הסינפונייטה).

הסינפונייטה ממשיכה לקיים מפגשי תרבות במסגרת סדרת "הקונצרט המשוחח" עם העיתונאי, המבקר וחוקר המוסיקה יוסי שיפמן.

קלאודיה צובל, מ"מ מנכ"ל הסינפונייטה: "עונת הקונצרטים ה- 45 של התזמורת היא בסימן חיזוק הקשר עם הקהל שלנו באמצעות מפגש חווייתי סביב האירוע שנקרא "קונצרט". אנו שואפים להעמקת החוויה של המאזין ומתכננים  "הפתעות" והעשרה במגוון קונצרטים מתוך הרפרטואר.  הסינפונייטה היא הדגל המוסיקלי של הדרום ומהווה חלק בלתי נפרד מהתנופה וההתפתחות בנגב. מעבר ליצירה והעשייה האמנותית, אנו משקיעים רבות בהעמקת הקשר עם הקהילה. הסינפונייטה מטפחת את חינוכו המוסיקלי של הדור הצעיר ומופיעה בפני ילדים, בני נוער וסטודנטים ברחבי הנגב: גם השנה, מאות סטודנטים מאוניברסיטת בן –גוריון והמכללות האקדמיות באזור  יפקדו את אולם הקונצרטים  בסדרה הייחודית מסוגה בארץ, המשלבת חוויה תרבותית עם נקודות זכות אקדמיות".תגובות

End of content

No more pages to load