• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יצירה ב-48 שעות: פרויקט אמנותי ייחודי בב''ש

לאמנים מבאר שבע יהיו 48 שעות לייצר עבודות, שיוצגו לקהל הרחב במסגרת אירועי ''זוהר דרומי'', שייערכו בשבוע הבא

מתוך ההכנות לפרויקט יצירה ב-48 שעות (צילום: יח''צ)

פרויקט אמנות ותרבות חדשני, השואב את קונספט ה"יצירה ב-48 שעות" אל עולם האמנות הוויזואלית. הפרויקט שיוצג בימים רביעי וחמישי (09/08 - 10/08) במסגרת פסטיבל "זוהר דרומי" בעיר העתיקה בבאר שבע הינו ניסוי יצירתי אינטואיטיבי, אינטנסיבי ויוצא דופן. 

בבסיס הפרויקט נמצאת קבוצת אמנים נבחרים מתחומים שונים אשר יוצרים אמנות בחללים מוקצבים, ברחובות העיר העתיקה, עפ"י נושא ליצירה המוצג בפניהם בתחילת המרתון ותקציב וכאמור, 48 שעות ליצור. בתום הזמן המוקצב יוצגו התוצרים בתערוכה פתוחה לקהל שתימשך יומיים.

זהו אירוע ראשון מסוגו בארץ בתחום האמנות, שנולד מתוך סצנת התרבות הבאר שבעית החדשנית והאלטרנטיבית. האמנים יוצרים במה שיכול להיתפס כניסוי אמנותי ותרבותי ייחודי ומרתק, המאפשר הצצה לתהליך העבודה של האמנים וחשיפת האמנים הצעירים בתחילת דרכם.

​ביום ראשון, ה-6 באוגוסט, האמנים יפגשו לראשונה בעיר העתיקה בבאר-שבע ליום הכנה שמטרתו היכרות עם העיר והסביבה וזה עם זה. למחרת האמנים יחולקו לשלוש קבוצות הכוללות חמישה אמנים בכל אחת. כל קבוצה תקבל חלל- חצר בעיר העתיקה ותקציב (האמנים לא יביאו איתם חומרי גלם אלא יצטרכו לרכוש או לאסוף אותם מהסביבה המקומית כחלק מהעבודה במהלך ה-48 שעות, בכדי לחדד את תחושת האתגר של יצירת "יש מאין" ובכדי לאפשר לכל הקבוצות נקודת פתיחה שווה). מרגע ההזנקה, על האמנים ליצור כקבוצה עבודת אמנות בחלל המוגדר להם תוך 48 שעות, תחת הנושא "אור". אחרי 24 השעות הראשונות של העבודה, יורשה הקהל הרחב להיכנס למתחם ולצפות באמנים עובדים בזמן אמת למשך שמונה שעות,  במטרה לקרב את הקהל אל עולם האמנות ולחשוף בפניו את תהליכי היצירה וההתגבשות של עבודת אמנות עד להפיכתה מוצר מוגמר בחלל סטרילי.

בסיום 48 שעות מתחילת הפרויקט ולאורך יומיים (בין התאריכים 9/8-10/8) יוצגו התוצרים בתערוכה פתוחה לקהל שתתקיים בשיתוף עם פסטיבל "זוהר דרומי", פסטיבל האור הראשון של באר שבע. 

פרויקט 40+08 הינו יוזמה עצמאית של אור פריש, אמנית ומתכננת עירונית ושל מיכל ליפטשר, מעצבת גרפית ומפיקת אירועי אמנות ותרבות. אור ומיכל, מפיקות ומנהלות התוכן האמנותי של הפרויקט, הן בוגרות "רד ליין"- רזידנסי לאמנים ומעצבים ומרכז לאמנות, חינוך וקהילה הפועל בעיר העתיקה בבאר שבע. 

המספרים 40 ו-08 מסמלים לא רק את 48 השעות בהן האמנים יוצרים את העבודות שלהם, אלא גם מייצגים את הדרום – כביש 40 ואזור חיוג 08. 

הפרויקט הינו ללא מטרות רווח ומתקיים בתמיכת עיריית באר-שבע, חברת "כיוונים"- החברה לתרבות הפנאי של העיר, פדרציית מונטריאול ומנהלת העיר העתיקה בבאר-שבע. הפרויקט מתקיים על בסיס שנתי, שמטרתו לתת במה לאמנים צעירים בראשית דרכם, למשוך מבקרים ותיירים לעיר ולתרום לכלכלה ולעסקים המקומיים בטווח הקצר והרחוק, בצורה ישירה ועקיפה.
שעות פעילות: יום רביעי: 19:00- 01:00, יום חמישי 19:00- 01:00

הכניסה לקהל חופשית!

תגובות

End of content

No more pages to load