• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מיתרים סוערים

קונצרט "קלאסיקה" מס' 6 של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע

sus yuhxyr (קרדיט צילום: באדיבות הסינפונייטה הישראלית באר-שבע)

נעם צור, מנצח

ירון פרנסקי, כינור

דורון טויסטר, צ'לו


בטהובן: פתיחה, "יצורי פרומתיאוס"

דורון טויסטר: קונצ'רטו כפול לכינור, צ'לו ותזמורת (יצירה בבכורה עולמית)

בטהובן: סימפוניה מס' 8 בפה מז'ור, אופ' 93


מוצ"ש 1  באפריל  2017 בשעה 21:00

יום  שני  3 באפריל  2017 בשעה 20:30

יום שלישי 4  באפריל 2017 בשעה 20:30 (קונצרט סגור- במסגרת קורס סטודנטים אקדמי)

באר שבע, המשכן לאמנויות הבמה

ביום שני בשעה 19:00 תתקיים הרצאת מבוא מרתקת מאת המבקר וחוקר המוסיקה יוסי שיפמן.


הקונצרט השישי בסדרה הקלאסית של הסינפונייטה הישראלית באר שבע ייפתח ביצירה "יצורי פרומתיאוס" -היצירה מאת בטהובן נכתבה בעקבות פנייתו  של הכוריאוגרף סלווטורה ויגאנו להלחין מוסיקה לבלט ( הפתיחה של היצירה מאוד פופולרית באולמות הקונצרטים) .

גולת הכותרת של הערב: יצירה מקורית בבכורה עולמית מאת דורון טויסטר. התזמורת תבצע עם טויסטר את  הקונצ'רטו הכפול לכינור, צ'לו ותזמורת, פרי עטו.  ההשראה לקונצ'רטו היא הקונצ'רטו הכפול של ברהמס. היצירה מחולקת לשלושה פרקים בהם משולבים מוטיבים ריתמיים של ברהמס יחד עם סגנונות מוסיקליים שונים: ג'אז, ואלס ויהודי חסידי. טוויסטר, צ'לן ומלחין מכהן כצ'לן הראשון של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ובעברו שימש כצ'לן הראשון של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע. יצירותיו מאופיינות בשילוב סגנונות שונים מהעולם המוסיקלי אותו הוא חווה כמו מוסיקה ישראלית, ארגנטינאית, חסידות וג'אז.   ירון פרנסקי יבצע את קטעי סולו הכינור ביצירה זו. פרנסקי מכהן בתפקיד כנר ראשי ומשנה למנהל המוסיקלי של תזמורת הסינפונייטה הישראלית ב"ש  משנת 1994. הקריירה המוסיקלית של פרנסקי החלה בגיל צעיר מאוד וכבר בהיותו בן 21  נבחר לתפקיד כנר ראשי בתזמורת הסימפונית נאשוויל ארה"ב.  הוא מוזמן תדיר  להופיע כסולן וכמנצח בארץ ובחו"ל ומרבה להופיע בהרכבים קאמריים ובפסטיבלים חשובים.

הקונצרט ייחתם עם הסימפוניה מס' 8 מאת בטהובן. זוהי יצירה עם מזג קליל ועליז שבוצעה לראשונה ב1817 בווינה. אף על פי שבטהובן היה חירש כמעט לגמרי בתקופה זו, הוא ניצח על היצירה בעצמו.

כל זאת תחת ניצוחו של מאסטרו נעם צור, יליד העיר באר-שבע.  כיום צור הוא המנהל המוסיקלי של פסטיבל  האופרה "טינו פטיירה"  (Tino Pattiera) בדוברובניק ומנצח אורח ראשי בתזמורת הסימפונית של דוברובניק משנת 2015 . בין השנים 2011-15 כיהן כמנצח הראשי של תזמורת הקאמרפילהרמוני פרנקפורט, גרמניה. תזמורים חדשים פרי עטו לספר הפרלודים WDR צור  הקליט לאחרונה עם תזמורת הרדיו של מערב גרמניה הראשון של דביסי. בעונות האחרונות ניצח בארץ על גופים מובילים, ביניהם: האופרה הישראלית, התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשל"צ, הקאמרטה הישראלית ועוד. צור מנצח בקביעות  על הרפרטואר הסימפוני והקאמרי מעל במות הקונצרטים ברחבי אירופה ואמריקה.

תגובות

End of content

No more pages to load