• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רצים לגמר – שלב המוקדמות לאליפות הטאקי הסתיים

אלפים ביקרו במהלך חג הסוכות בלונדע-מוזיאון הילדים של באר שבע והשתתפו באליפות הטאקי הראשונה

צילום: גיל נמט

סבתא מקריית מלאכי, ילד בן 8 מעמק יזרעאל ומהנדס בן 40 – אלו רק חלק מהעולים לגמר אליפות הטאקי. לאורך כל חג הסוכות התקיימו מוקדמות האליפות של המשחק שכולנו אוהבים – טאקי. רק 80 העפילו לגמר שיתקיים בחנוכה.

בפעם הראשונה בישראל, (וגם בעולם!) התקיימה אליפות טאקי: ילדים, נוער, מבוגרים ואפילו סבים וסבתות, שהגיעו מצפון ועד דרום, השתתפו במוקדמות שהתקיימו ב"לונדע"- מוזיאון הילדים של באר שבע - ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, בשיתוף משחקי שפיר.

לאורך ימי התחרות, לקחו חלק באליפות כ-2000 איש שהשתתפו במקצי התחרות, עודדו את החברים והמשפחה וקיוו להיות אלופי הטאקי הראשונים של ישראל.

"מוקדמות אליפות הטאקי היו חגיגת משחק מהנה, מרגשת ומגבשת. שמחנו לארח משתתפים רבים מכל רחבי הארץ ומכל קשת הגילאים שנהנו מהחוויה המיוחדת" אמר מנהל לונדע, אלעד אזולאי, "אנחנו בלונדע מעודדים משחק משפחתי מגבש, אינטראקציה בין אישית, ולמידה מתוך חוויות מגוונות. שמחנו לראות מתחרים שזה עתה הכירו משחקים אחד עם השני באווירה טובה, סובלנית וחברותית. אני כבר מצפה לגמר".

בין האנשים במתחם התחרות אפשר היה למצוא גם את חיים שפיר, שהמציא את הטאקי ועוד משחקים רבים אחרים. בין הכרעה במחלוקת שיפוט למפגש עם שחקן טאקי מעריץ, הוא יצא לקרב טאקי מול רוביק דנילוביץ' ראש העיר, ומנכ"ל כיוונים שלומי נומה - שניהם חובבי טאקי שלא פספסו את האליפות.

"גם אחרי 35 שנה עדיין מרגש אותי כל כך לראות את השמחה האמיתית של הקטנים שכבר משחקים ושל המבוגרים שעדיין משחקים...", אמר שפיר, "טאקי הוא כבר מזמן הרבה יותר ממשחק. הוא כבר גדול ממני ומכל שחקניו. טאקי הוא קאנון תרבות ואי של קונצנזוס ישראלי".

80 המשתתפים שניצחו במקצים בסוכות, יפגשו שוב באירוע הגמר ב-23.12, בו יתחרו על תואר האלוף ועל פרסים יקרי ערך למקומות הראשונים: מקום ראשון - חופשה משפחתית בחו"ל, מקום שני -חופשה משפחתית בארץ, מקום שלישי-אירוע בלונדע.

תגובות

End of content

No more pages to load