• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צלילים מהנשמה: פסטיבל פיוט בירוחם

ירוחם מארחת, זו השנה השמינית, פסטיבל פיוט בו מככבים אלה לצד אלה, זמרים ותיקים ואמנים חדשים. סוכות, 18-20 באוקטובר

עמיר בניון, בפסטיבל הפיוט בירוחם. (צילום: אוהד רומנו / CC BY-SA 3.0)

סטיבל הפיוט מתקיים זו הפעם השמינית בירוחם.  הפסטיבל שם לעצמו מטרה לקדם את הפיוט העממי על כל שורשיו ולהביא אותו לקהל רחב. בירוחם מתקיימות זו לצד זו קהילות רבות, כאשר הפיוט משמש להן במה לבית אבא, לזכרונות ולחיבורים מוזיקליים והדרך הארוכה שעברו עד שחודשו ע"י פייטנים ואמנים רבים.

השנה יארח הפסטיבל שורה של מופעים. חלקם הופקו במיוחד עבור הפסטיבל, חלקם של אמנים ופייטנים ידועי שם, ולצידם הזדמנות ראשונה להרכבים צעירים שעושים את תחילת דרכם בפסטיבל.

ביומו הראשון של הפסטיבל, יום שלישי 18 באוקטובר, יארח אנסמבל רבי חיים לוק את הזמר עמיר בניון ואת מקהלת הפיוט "בן צבי". המופע, שיתקיים בהיכל התרבות, נוצר עבור הפרויקט "שלום שבת" בחסות האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.  בתחילתו של היום יופיעו שני הרכבים צעירים – "גרוב מדברי" של נדב סגל ויגאל דן ומיד אחריהם "ג'מילה" – של המוזיקאי אביחי חזוט ולהקתו. שניהם במופעים מקוריים שנוצרו במיוחד לפסטיבל. אולם המתנ"ס יארח מופע יוצא דופן "השמיעני קולך" של הזמרת חני ליבנה והמשוררת חלי ראובן בערב פיוט ושירת הלב.

המופעים ביומו השני והשלישי של הפסטיבל יתקיימו ברחבת התרבות – בשתי במות סמוכות אחת לשניה. שניהם יתחילו אחר הצהריים - בהפנינג שמח לכל המשפחה – הפעלות, מופעים וארועי יצירה.

ביום רביעי 19 באוקטובר תתארח מלכת הזמר הצפון אפריקאי ריימונד בליווי האנסמבל האנדלוסי אשדוד. מיד אחרי יופיעו הזמר יונתן רזאל והפייטן בנימין בוזגלו בליווי התזמורת האנדלוסית אשדוד בניצוחה של סייון אלבו בן חור. יחתום את היום הזה המופע "הווה ג'אני" בו תארח נטע אלקיים את ריף כהן.

יום חמישי 20 באוקטובר יתחיל במופע לכל המשפחה "פיוט חובק עולם" של הפייטנית יהודית מנצור ואמן כלי ההקשה קובי הגואל. מיד אחרי - "פרח הלימון" – ערב מחווה ליוצר וזמר ג'ו עמר, הפקה מיוחדת לפסטיבל עם תזמורת פירקת אלנור, הזמרים גוסטו, קלייר בן דוד והפייטן אליה מויאל.

המופע הבא ביום זה יהיה מופע ייחודי "ירוחם של מעלה" -  שיעלה על נס את הפעילות הערה שמתקיימת בירוחם סביב הפיוט ושורשיו. יגל הרוש ואנסמבל "שיר ידידות" ילוו שורה של זמרים צעירים מקומיים, לצד מקהלת הפיוט. הפקת מקור מיוחדת לפסטיבל.
את יומו האחרון של הפסטיבל יסיים הזמר חנן בן ארי במופע נעילה.

תגובות

End of content

No more pages to load