• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

התנאי: בלי גמלים

קהילת 'מעצבים דרום' לקחה על עצמה את המשימה הגרנדיוזית לקרב את הבאר שבעים לעיצוב וגם יצרה תחרות בנושא. מה יצא הכי באר שבעי? דוד בן גוריון

רותם מלול ואיתמר צרפתי. קהילת המעצבים של הדרום (צילום: דני בלר)

שתי כניסות יש למתחם WEWORK הבאר שבעי. האחת, רגועה, דרך שכונת רמות. כביש צדדי, חשוך, שבקושי חולפות בו מכוניות. הגישה השניה היא דרך גשר ההיי-טק שמעל תחנת רכבת האוניברסיטה. גשר פתוח, מעורר תחושת פחד גבהים ממש לא נעימה (ועוד עם אתם סוחבים אופניים ויש רוח ובדיוק חולפת מתחתיכם רכבת). גישה אחת מעוצבת, אימתנית, בעלת נוכחות. השניה סתם פונקציונלית. 
איתמר צרפתי ורתם מלול מנהלים את קהילת "מעצבים דרום". הם רוצים להביא את העיצוב דרומה, לעיר שאין בה בית ספר לעיצוב, דוגמת אלה הקיימים בתל אביב, ירושלים וחיפה. הם רוצים לקבץ יחדיו את המעצבים בדרום, לפתוח בפניהם אפשרויות, לארגן להם השתלמויות וגם להחזיר הביתה את אותם אלה שעזבו אותנו לטובת שדות מוריקים יותר. 
"עיצוב זה הכל. זוהי שפה שנוגעת בנו מדי יום, בכל דבר שאנחנו עושים. מקרטון החלב ועד ללחצני הסמארטפון. העיצוב נוגע בנו וקובע אווירה", אומר רותם מלול.
"תראה את החלל של WEWORK", אומר איתמר צרפתי, המנהל עם מלול את הקהילה. "העיצוב יוצר את אווירת העבודה, מעודד את היצירתיות. בבאר שבע אין מקום בו ניתן ללמוד את נושא העיצוב לעומק, אבל מצד שני, יש בה קהילה גדולה של מעצבים גראפיים מוכשרים. פעם תחום העיצוב היה מוגבל: לכל היותר מצאת בבאר שבע עבודה כגרפיקאי בעיתון מקומי, או מעצב הזמנות לאירועים בבית דפוס. היום התחום רחב מאוד וכולל את האינטרנט, את האפליקציות לסלולר, את המרחב הציבורי. אנחנו מתכננים, במסגרת המפגשים שלנו, להביא דמויות מובילות מתחום העיצוב. היו לנו מפגשים למשל עם מעצב הפונטים עודד עזר ומפגשים בתחום ההכנה לשוק העבודה".

הזקן בטח שמח, הנגב כבר פורח. עיצובו של איתי נעמן כחלק מהתחרות
קהילת "מעצבים דרום" בשיתוף הרשות לפיתוח הנגב, השיקו לאחרונה את תחרות עיצוב הכרזות "הנגב לא מה שחשבתם". במסגרת התחרות, מעצבים מכל הארץ מוזמנים לעצב כרזה המתארת את התפתחות הנגב בשנים האחרונות לפי נקודת הראות שלהם. הכרזות הזוכות יוכרזו בטקס חגיגי במעמד בכירים מתעשיית העיצוב והפרסום בארץ, נציגי הרשות לפיתוח הנגב, בכירי התעשייה הדרומית ועוד.
"היה לנו תנאי אחד", מספרים צרפתי ומלול. "בתחרות לא יכולים להיות אלמנטים פוגעניים וגם לא גמלים. כל השאר, כמו גם ביקורת חברתית, מותרים". 
הדבר המפתיע ביותר, הוא המוטיב הכי פופולרי שהמעצבים קשרו עם העיתוב הדרומי: דמותו של דוד גוריון. 
תחרות הכרזות , הנגב- לא מה שהכרתם, הוקמה במטרה להציג את ההתחדשות והפיתוח לה זוכה הנגב בשנים האחרונות. מעבר צה"ל דרומה וכניסתם של חברות הייטק מובילות בעולם, יצרה כר של הזדמנויות עבור מעצבים מקצועיים אשר מגלים עניין בנגב.

במסגרת התחרות יציעו מעצבים מקצועיים וחובבים את הפרשנות שלהם לנגב ולפיתוח הכלכלי-חברתי של האזור, על ידי עיצוב כרזה תוך שימוש באמצעים טיפוגרפיים, ויזואליים ואמצעים יצירתיים אחרים. 20 הכרזות שיעלו לשלב הגמר יוצגו בתערוכה חגיגית ובה יוכרזו 3 המקומות הראשונים ובהם הכרזה הזוכה.

פיתוח הנגב - כרזה של כפיר אלמגור, המשתתפת בתחרות

תגובות

End of content

No more pages to load