• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יאללה בלאגן: 120 אמנים יעשו מה שבא להם

מוזיאון הנגב יארח תערוכה יוצאת דופן: 120 אמנים, מהמובילים בארץ, יצרו מה שעולה על רוחם במסגרת "מחנה ציור" ואיש לא יודע כיצד תיראה התוצאה הסופית

מוזיאון הנגב לאמנות (צילום: דניאל ברנק)

מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע מארח תערוכת ציורים וצילומים יוצאת דופן בנוף התערוכות בארץ. בין 120 האמנים המשתתפים: דני קרוון, דב אור נר, אבנר כץ,  רחל שביט, אוסבלדו רומברג, מיכל נאמן, אסד עזי.
 
את 'מחנה הציור' יגבש האוצר והאמן דויד וקשטיין כשבועיים לפני מועד פתיחתה – ללא נושא קבוע מראש. וקשטיין יאפשר ל אמנים, חופש אמנותי מלא לבחור בעצמם את היצירה. עם זאת הוא העמיד תנאי סף;
יצירות מהחצי השנה האחרונה, והגבלת גודל היצירה. מטרתו היא, תערוכה רב-דורית שתיצור "שיח מקצועי" על ציור ומקומו- כאן ועכשיו בישראל. במהלך התערוכה ימשיך וקשטיין בתיעוד המצולם, מאגר מתמשך ומתרחב של תיעוד היסטורי של אמנים ישראליים שהוא יוצר כבר למעלה מ-20 שנה. זהו 'מחנה הציור' ה- 9 שיוזם וקשטיין ומוצג לראשונה בחלל מוזאוני.
אירוע פתיחה רשמי ייערך ביום רביעי, 14 בספטמבר, במוזאון הנגב לאמנות בב"ש, בשעה 18:30.

זהו 'מחנה הציור' ה- 9 של וקשטיין, שמציג לראשונה בחלל מוזאוני ובפעם הראשונה בבאר שבע. מחנות הציור, הקודמים פעלו בערים שונות בפריפריה בהן  רמלה, לוד, אופקים, רהט וכד'. במחנה ציור מקיים דוד וקשטיין גם מפגש מצולם בווידאו ובו אמנים משוחחים איתו מול המצלמה על יצירתם העכשווית; הסרטים המצולמים הם חלק מההכנות לתערוכה וגם חלק מהמוצגים בתערוכה וחלק ממאגר מתמשך ומתרחב של תיעוד היסטורי של האמנים הישראלים שאותו יוצר וקשטיין כבר למעלה מעשרים שנה.

פרופ' דוד וקשטיין, יליד 1954, פועל מסוף שנות השבעים בתחומי האמנות, הוראת אמנות ויזמות חינוכית לעידוד עשיית אמנות ויצירה של נוער בפריפריה. הוא ייסד ומפעיל את עמותת "רשת תחנות אמנות" בערים אופקים, רהט, רמלה נצרת ועוד, ובנה כמעט מאפס נבחרות ציור, כפי שהוא מכנה אותן, ואיתן הקים תערוכות שיתופיות. וקשטיין הוא בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל, ומרצה בכיר במכללה האקדמית לחינוך אורנים וכן כמרצה באקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל (1999- 2012). זוכה פרס ע״ש איינשטיין לשנת 2016.


תגובות

End of content

No more pages to load