• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חוגגים מוסיקה, ממזרחית ועד קלאסית

ב-6 לאוקטובר באר שבע תלבש חג: יום מלא אירועים מוסיקליים יערך בקונסרבטוריון העירוני

משתתפי חג המוסיקה הישראלית (צילום: אילן ספירא)

"חג המוסיקה הישראלית" ה-19, יתקיים השנה בין התאריכים 5 ל-10 באוקטובר ברחבי הארץ. פסטיבל חג המוסיקה הישראלית יגיע לבאר שבע ביום חמישי ה-6 באקוטובר. האירועים יתקיימו כולם באולם הקונסרבטוריון בעיר. הכניסה חופשית לכל האירועים.

חג המוסיקה הפך עם השנים לאירוע משמעותי בחיי המוזיקה בישראל והוא פותח חלון לעשייה המוזיקלית המגוונת בארץ, מימי טרום הקמתה של המדינה ועד ימינו אנו. גם השנה מביא הפסטיבל לקדמת הבמה עשרות יצירות של יוצרים ישראליים, ישנות וחדשות, ממגוון מגמות וזרמים, בקונצרטים קאמריים, ווקאליים, תזמורתיים, אופרות, מוסיקה מן המסורת היהודית, מוסיקה מולחנת לשירי משוררים, מוסיקה אקספרימנטלית, ים-תיכונית וכל מה שביניהן.

"בחמשת הפסטיבלים האחרונים חגגנו את אירוע מלחין השנה. השנה, בשונה משנים אלו, אנו מאירים בזרקור תהליכים ומסורות שונים בהתהוותה של המוסיקה הישראלית", אומר בעז בן משה, מנהלו האמנותי של חג המוסיקה הישראלית.

חג המוסיקה מרכין ראש עם לכתו של חתן פרס ישראל, המלחין החוקר והמחנך אנדרה היידו ומקיים לכבודו מופע מחווה בירושלים, המציג עיבודים כליים ליצירתו הפדגוגית לפסנתר "שביל החלב" ולרגל צאת התקליטור בביצועו של היידו ובהפקת המכון למוסיקה ישראלית.


תגובות

End of content

No more pages to load