• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בעל זבוב, על טוב לב ואכזריות נוראית

קבוצת צעירי תיאטרון באר שבע מעלה את "בעל זבוב", מחזה המשקף את טיבה וטבעה של החברה האנושית, על טוב ליבה ואכזריותה

בעל זבוב. הצגה של צעירי תיאטרון באר שבע (צילום: מעיין קאופמן)

בתחילת השבוע הבא תעלה הצגה חדשה של קבוצת צעירי תיאטרון באר שבע, "בעל זבוב", מחזה מאת נייג'ל ויליאמס - על פי ספרו של ויליאם גולדינג. העיבוד והבימוי הם של תום ויהונתן שוורצברג.

המחזה, שגם זכה לעיבודים קולנועיים, מגולל את סיפורה של קבוצת נערים הנקלעת לאי בודד לאחר התרסקות מטוס.  בהיעדר אנשים מבוגרים, הם נאלצים לנהל את חייהם על האי. מאבקי הכוח על השליטה באי מפצלים את הנערים ל-2 קבוצות ובראשן שני מנהיגים- ראלף וג'קי. בעוד דמותו של ראלף מהווה את קול ההיגיון והסובלנות, תוך שהוא מנסה לבנות על האי חברה הקרובה לחברה האנושית ממנה הגיעו, ג'קי מהווה את ההפך המוחלט: כוחנות, המונעת על ידי הצורך בסיפוק מיידי ותאוות שליטה. במהרה הופכת ג'קי לעריצה אכזרית וטוטליטארית.  המחיר, לפיכך, גבוה מאוד: הנערים מאבדים צלם אנוש ומתדרדרים להתנהגות בלתי מוסרית שתוצאותיה קשות ובלתי הפיכות.  המחזה מנסה לשקף את פניה של החברה האנושית על כל פגמיה, ועל כל הבעיות ששוררות בה. מי החזק ומי החלש? מי שולט ומי מכולם ישרוד?

קבוצת צעירי תיאטרון באר שבע מורכבת מבני נוער שאותרו כמצטיינים בתחום התיאטרון וזכו למסגרת לפיתוח יכולותיהם ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. זאת, במסגרת מרכז המצוינות בתיאטרון – מיזם של עיריית באר שבע, תיאטרון באר-שבע וגודמן- בית ספר למשחק בנגב. מרכז המצוינות פועל בעיר במטרה לחשוף את כלל ילדי העיר לאמנות התיאטרון, מתוך אמונה שבזכות כך יועשר עולמם, יתפתחו יכולות הדמיון, המשחק והלמידה שלהם, והם יהפכו צרכני תרבות נלהבים ומתעניינים. מרכז מצוינות בתיאטרון הינו אחד ממרכזי המצוינות אותם מפעילה היחידה למצוינות בעיריית באר- שבע, בשיתוף המשרד לפיתוח הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

"בעל זבוב" - ראשון-שני 11-12.9, בשעה 20:30 באולם "גודמן" – ביה"ס למשחק בנגב, מחיר כרטיס - 25 ₪  להזמנת כרטיסים: 08-6464940 | www.act-b7.co.il


מחזה: נייג'ל ויליאמס, על פי ספרו של ויליאם גולדינג | עיבוד ובימוי: תום שוורצברג ויהונתן שוורצברג | עיצוב תפאורה: זאב לוי | עיצוב תלבושות: רוני וילוז'ני | עיצוב תאורה: אמיר קסטרו | מוסיקה מקורית: אלדר ברנטמן | הדרכת טקסט: יוני אילת.

משתתפים: מאי קורץ, איתי שצ'רבאק, אלמוג מיכאלסון, טלעד פפושדו, רתם שגיא, עדי פיירניק, שני ברביבאי, אדיר גוג'ארדו, טליה בן פורת.

תגובות

End of content

No more pages to load