• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קונצרט דיוקן אמי עם יצירה חדשה בבכורה עולמית: "למדבר"

קונצרט "דיוקן אמי" של הסינפונייטה הישראלית באר שבע יתקיים ב-9 לספטמבר בשעה 12:00 בצהריים במשכן לאומנויות הבמה באר שבע. בקונצרט תבוצע יצירה בבכורה עולמית מאות פרופ' משה זורמן

אריאל הורביץ צילום: יואב ברונר

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע תבצע ביום שישי בצהריים, 9 לספטמבר את קונצרט "דיוקן אמי" עם מבחר עיבודים חדשים לשירים האהובים והמוכרים של נעמי שמר ובנה המוזיקאי אריאל הורוביץ ("האהבה מתה", "יאללה ביי", "רנה" ועוד). קונצרט המשלב נוסטלגיה ישראלית משובחת ויצירה מקומית עכשווית ומרעננת. בקונצרט תבוצע יצירה חדשה בבכורה עולמית מאת המלחין והמנצח פרופ' משה זורמן: "למדבר". היצירה נכתבה במיוחד עבור הסינפונייטה (בתמיכת משרד התרבות) "למדבר" היא  פואמה סימפונית המבוססת על ארבעה משיריה של נעמי שמר.

המוזיקאי אריאל הורוביץ הוא בנה של המלחינה והמשוררת נעמי שמר.  ( שירו "יאללה ביי" היה המושמע ביותר ברדיו בשנת 1998. כמו כן זכה בפרס אקו"ם לשיר השנה לשנת 2000 על השיר "האהבה מתה". בין שיריו הבולטים הנוספים: "סיגל נחמיאס" 1998, "רנה" 2001, "קוקוס" 2005, (לחווה אלברשטיין), "רקפות בין הסלעים" 2009, "עשרים אלף איש" 2014 (לזכר החייל הבודד שון כרמלי ז"ל) ועוד. שיריה של שמר שמבצע אריאל בקונצרט, בעיבודים שלו ובעיבוד לתזמורת של המלחין והמנצח משה זורמן, הם השירים שהשפיעו עליו ביותר כילד, כאדם וכיוצר. בניגוד לאמו, נעמי שמר,  שעברה הכשרה כפסנתרנית קלאסית מטעם האקדמיה למוזיקה, אריאל למד לנגן כאוטודידקט. ב"מסגרת" זו, נהג להשתעשע כנער ולנגן לעצמו את השירים שנעמי הלחינה על הפסנתר בסלון, בעיבודים שהתערבבו בהם גם השפעות רוקיסטיות, של בני דורו, על האורגן בחדרו.

העיבודים האלה, שהיו בהם גם אהבה גדולה למקור וגם תעוזה וחופש לשנות, הם הבסיס לעיבודים של הקונצרט  "דיוקן אמי", שהעלה אריאל, המוזיקאי הבוגר, עשור אחרי פטירתה של אמו. עיבודים אלה, הם גם הבסיס לנדבך התזמורתי שהוסיף להם הפסנתרן, המלחין והמעבד משה זורמן, שהיה גם מעבדם של חלק מהשירים שהקליטה נעמי בחייה וגם שותף להרכב שליווה את אריאל ב"דיוקן אימי". הפעם ינצח זורמן על תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, שתארח על במתה את אריאל הורוביץ ואת כרמי שימרון-  זמרת יוצרת צעירה המביאה שילוב של עולמות מוזיקאליים בסגנון ייחודי. בראשית דרכה, כרמי נבחרה להוות צלע בלהקת הבנות "חמסה" עם הלהיט "חייב למות עליי". כרמי הייתה הזמרת המובילה בתכנית הטלוויזיה המצליחה, "רוקדים עם כוכבים" וכן שיתפה פעולה עם התזמורת הסימפונית חיפה ועם הביג בנד של חיפה בשלל מופעים. היא מופיעה עם הרכבי ג'אז בפסטיבלים והפקות בארץ ובעולם. בימים אלה עובדת כרמי על הפקת אלבומה השני.

תגובות

End of content

No more pages to load