• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קומיקס זה עסק רציני

האמן ואחד האוצרים של תערוכת הקומיקס במוזיאון הנגב, יובל כספי, יגלה כמה מהסודות המפתיעים מאחורי עבודתו

יובל כספי מסביר אודות ציור הקיר (צילום: אור אלכסנברג)

במסגרת תערוכת, "אשת חיל: גיבורות על בקומיקס ישראלי" שאצרו יובל כספי ונמרוד רשף, ושמוצגת במוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע, יתקיים ביום רביעי, 24 באוגוסט, שיח-גלריה עם האמן והאוצר יובל כספי. בהרצאתו, יובל כספי  ישפוך אור על תהליך העשייה של התערוכה. מראשית "סיעור המוחות" המשותף עם האוצר הנוסף, נמרוד רשף, שלב גיבוש הרעיון הראשוני ועד לקביעת הפורמט. הוא יספר על המחקר הנדרש בהליך האוצרות עד לשלב כתיבת הטקסט, עריכת הקטלוג וגיבוש ומימוש העבודות והעמדת התערוכה בחלל המוזאון.

בשיח זה כספי בעיקר ינסה לענות על השאלה המהותית; האם הצליחה התערוכה "לשבור" את מחיצת הזכוכית שבין אמנות הקומיקס והקריקטורה השייכים לתקשורת ההמונים ולתרבות הפופולרית, לבין המוזאון? הנתפס מעצם היותו, כמוסד אמנות לתרבות ״גבוהה".

יובל כספי, יליד 1973 הוא אמן קומיקס, מורה לאמנות ולקומיקס במוזאון תל אביב לאמנות ובמוזאון ישראל בירושלים ואוצר תערוכות. ממקימי חבורת הקומיקס A4. כספי הוא בוגר של בית הספר לאמנות ״המדרשה״ במכללת בית ברל ותכנית ללימודי המשך של בצלאל, בתל אביב.

התערוכה "אשת חיל: גיבורות-על בקומיקס ישראלי", מציגה את הזווית הישראלית המקומית של 23 אמני קומיקס וקריקטורה ישראליים ביניהם, זאב אנגלמאיר, אילנה זפרן, מישל קישקה, אורי פינק, יותם פישביין, דודו גבע ז"ל ואחרים. בתערוכה הם ניסו להגדיר מחדש את המושג "אשת חיל" בעבודות מקוריות ובפרשנות אישית לדמות "גיבורת העל", וונדר וומן, שזכתה לכינוי העברי אשת חיל. היצירות משקפות מגוון גישות ונושאים, תוך שהם זונחים את עבודת המחשב לטובת עבודות יד, בטכניקות אמנותיות מגוונות, כגון: פיסול, ציור קיר, וידאו ארט ועוד.תגובות

End of content

No more pages to load