• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חדש בבאר שבע: סיורי גלריות בעיר העתיקה

עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית - מנהלת העיר העתיקה והתיירות וחברת "כיוונים" מזמינות את תןשבי באר שבע לסיורי גלריות מודרכים שיתקיימו בעיר העתיקה בימי שישי

גלריית גרשון

עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית - מנהלת העיר העתיקה והתיירות וחברת "כיוונים" מזמינות את תןשבי באר שבע לסיורי גלריות מודרכים שיתקיימו בעיר העתיקה בימי שישי, 8.7, 15.7, ו- 22.7 בשעה 8:30 בבוקר. הסיורים יתחילו ויסתיימו ברחבת מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם.

ברחבי העיר העתיקה פועלות גלריות מגוונות, שהינן חלק מ"ציר המוזיאונים". הסיורים המודרכים בגלריות יצאו ממרכז המבקרים הבינלאומי באר אברהם. כל סיור יעבור בין חמש או שש גלריות שונות בהן יפגשו המבקרים את האמנים לשיח קצר. בתום הסיור יוכלו המבקרים להמשיך לטיול רגלי ברחובותיה של העיר העתיקה וליהנות מההיצע של המקום. כמו כן, יוכלו ליהנות מפעילות שישי מוזיקלי - הופעות חיות במדרחוב קק"ל ודוכנים ב"שוק המדרחוב". המבקרים ברחוב סמילנסקי ייהנו מפעילות "שישי משפחתי" עם מוזיקה, בתי קפה, דוכני מזון ומיצג האמנות "סיפורי בדים", עשרות עצים עטופים בבדים ססגוניים. אורך הסיורים הוא כשלוש שעות. יש להירשם מראש, טל: 08-6464980.

בין האתרים הנכללים בסיור: מוזאון הנגב לאמנות, המארח בימים אלה את התערוכות "אוטוביוגרפית: וידועים בקומיקס של נשים יהודיות" ו"אשת חיל: גיבורות על בקומיקס ישראל".

מתחם הקטר, המארח בימים אלה את התערוכה "תולדות באר שבע 1900-1948", המספרת את סיפורה של העיר מתחילת המאה. אוצרות: גואל דרורי.

בית האמנים בנגב: אמני באר שבע והנגב שמציגים ומוכרים מגוון תערוכות ועבודות ציור, פיסול, רקמות ותכשיטים. לגלריה חצר עם "גן פסלי עצים" מרשימים שהאמנים נתנו להם אינטרפרטציה משלהם.

מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח. במוזאון מוצגת כעת התערוכה "מאיזניק לירושלים: קרמיקה במפגש בין-תרבותי".

גלריית טרומפלדור, מרכז ראשון מסוגו שנפתח בשיתוף המחלקה לאמנות של אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. בגלריה מוצגות תערוכות ומיצגים של אמנים מהארץ ומהעולם.

הסטודיו של יהודית מאיר, יקירת העיר, הממוקם בבית עות'מאני המקיף חצר עם נוף ציורי ושליו ופועל מעל חצי מאה סטודיו לקרמיקה.

הגלריה של שמעון סרוסי, המציגה יצירות אמנות עכשווית של האמן העוסק בציור ופיסול תעשייתי. בגלריה פועל גם סטודיו לצילום.

גלריית קשתות,סטודיו לאמנות של האמניות יוליה אייזנברג ודורית שרף-בוסל.

גלריה גרשון 6: גלינה ניקרסובה ואסיה קינן הן אמניות המתגוררות במבנה עות'מאני עתיק שהפך לבית מרשים. על קירות הבית, ומסביבו, הן מציגות אמנות סביבתית מרתקת שעושה שימוש בפסולת ובחומרים ממוחזרים ובימי שישי הן פותחות את סלון ביתן שמתפקד כגלריה המציגה אמנות ייחודית ורב תחומית.

לפרטים: מינהלת העיר העתיקה והתיירות באר שבע, טל. 08-6464980, מייל: officeatika@br7.org.il, או באתר האינטרנט: www.oldcity7.co.il


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load