• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תואר ראשון במדעי המחשב בסמי שמעון

המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחתה של תוכנית הלימודים לתואר ראשון B.Sc. במדעי המחשב • הלימודים לתואר יתפרשו על פני שלוש שנים ויחלו כבר באוקטובר הקרוב ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

צילום: עוזי אברהם / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) אישרה את פתיחתה של תוכנית לימודים חדשה לתואר ראשון .B.Sc  במדעי המחשב ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. התכנית עתידה להיפתח בשנה"ל תשפ"ג. בראש המחלקה החדשה למדעי המחשב יעמוד ד"ר שלמה גרינברג.

מדעי המחשב הוא בין המקצועות המבוקשים ביותר בישראל, והעוסקים בו מופיעים בראש טבלת השכר במשק. תחום זה מהווה גורם צמיחה מוביל במשק הישראלי. מטרת תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי המחשב היא הכשרת בוגרים בתחום מדעי המחשב ומתן מענה לצורכי המשק והתעשייה עתירת הידע המתפתחת בדרום הארץ. התוכנית תעניק לבוגרים ארגז כלים במגוון תחומים של מסלולי ליבה בתחום של מדעי המחשב - כמו מדעי הנתונים, סייבר ולימוד תוכנה. בוגרי המחלקה יוכלו להשתלב גם באקדמיה ולהמשיך לתארים מתקדמים ולתרום לפיתוח המחקר במדעי המחשב.

תוכנית הלימודים תתפרש על פני שלוש שנים. שכר הלימוד יהיה אוניברסיטאי והענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה הגבוהה (מל"ג).

פרופ' יהודה חדד, רקטור  SCEהמכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון: "תוכנית הלימודים החדשה לתואר ראשון במדעי המחשב תיתן מענה להתפתחות המואצת של דרום הארץ כאזור עתיר בתעשיות מתקדמות ובמרכזי מחקר ותאפשר לאלפי צעירים להתמחות באחד התחומים המבוקשים ביותר, תחום שרק ילך ויתפתח בשנים הקרובות. הדבר ייתן מענה גם לצרכי הנגב, לפארק ההייטק המתפתח בבאר שבע, לתכנית מעבר צה"ל דרומה ולהפיכתה של באר שבע לבירת הסייבר של ישראל".

פרופ' חדד הוסיף: "השכלה גבוהה היא נקודת הפתיחה במסלול הקריירה ופתיחת דלת לעולם התעסוקה. כיום, יותר ויותר צעירים מבינים את החשיבות הרבה של לימודים גבוהים ובחירת המקצוע המתאים והנכון עבורם. עלינו החובה לאפשר להם את ההזדמנות והנגישות להשכלה גבוהה איכותית שתפתח עבור הצעירים את הדרך לקריירה מצליחה ומספקת".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load