• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביזבנגב - 5 שנות עשייה: הפרוייקט שהזרים לנגב מעל ל- 95 מיליון ש'

"ביזבנגב", גרם לכך שבחמש השנים האחרונות זרמו 95 מיליוני שקלים לספקים, קבלנים ויזמים תושבי הנגב

פלורין גדלבסקי צילום: אור אלכסנברג / צבי תקשורת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מיזם אחד פורץ דרך, "ביזבנגב", גרם לכך שבחמש השנים האחרונות זרמו 95 מיליוני שקלים לספקים, קבלנים ויזמים תושבי הנגב, מחברות, מוסדות,  קונצרנים ורשויות מקומיות ברחבי הדרום. מי שיצר ותיחזק את הקשר החדש והפורה בין הספקים הדרומיים ל"מוסדות העוגן" הדרומיים היתה הרשות לפיתוח הנגב באמצעות פלטפורמת "ביזבנגב", החוגגת בימים אלה חמש שנים להקמתה.

חמש שנים של עשיה מבורכת שבמסגרתה אלפי עסקים מקומיים בנגב החלו לעבוד עם גופי ענק כמו קונצרן כיל, אוניברסיטת בן גוריון והמרכז הרפואי "סורוקה" ולהרחיב את היקף עבודתם ואת מספר המועסקים אצלם. נראה כל כך הגיוני ומבורך והשאלה היא רק איך זה לא קרה עוד קודם ?

ואכן זה התחיל מחלום שנולד בחדרי הישיבות של הרשות לפיתוח הנגב.  כשברקע החל השלב החשוב של מעבר צה"ל לנגב : קריית ההדרכה המוכרת יותר כעיר הבהדים. אז עלתה במלוא חריפותה השאלה : איך מבטיחים שהעסקים והספקים השונים הפועלים וחיים בנגב ייהנו מחלק גדול ככל האפשר של עוגת התקציב שתעלה הקמת עיר הבהדים ?

באותה הזדמנות נדונה השאלה : איך מגדילים את הפעילות בנגב בעזרתם של גופי ענק וחברות גדולות מאוד שכבר פועלים בנגב, ומגלגלים מאות מיליוני שקלים ואף יותר ? איך מנגישים את הספקים הדרומיים לגופי הענק הללו. או בעברית בסיסית : איך מבטיחים ששלמה, נגר מוכשר מנתיבות, יוכל לספק ריהוט משרדי למרכז הרפואי סורוקה או לאוניברסיטת בן גוריון ?

כך נולד ביזבנגב.

פלורין גדלבסקי, סמנכ"לית הרשות לפיתוח הנגב ומי שהובילה את המיזם ופעלה לחיבור העסקים למנהלי ההתקשרויות של מוסדות העוגן הגדולים, נזכרת בימים הראשונים : "התחלנו את המיזם בפגישה עם מנכ"ל בכיר של מוסד גדול שנשמע די מופתע מהיוזמה, אבל הרים את הכפפה ויחד עמו יזמנו את הכנס המשמעותי הראשון של המיזם. הספקים הגיעו בהמוניהם מכלל התחומים והתחלנו לייצר שיח פורה בין העסקים למנהלי הרכש. האימפקט היה מיידי, עסקים נרשמו בספרי הספקים והחלו לקבל עבודות. כבר אז הבנו שמיזם "ביזבנגב" הולך לחולל מהפכה של ממש בנגב.

ואכן מעל 3,000 בעלי עסקים מהנגב השתתפו בכנסי "עושים עסקים" עם מוסדות העוגן שכללו בין היתר את : מינהל מעבר צה"ל לנגב, משרד הבטחון, המרכז הרפואי סורוקה, עיריות באר-שבע ודימונה, כיל, אוניברסיטת בן גוריון ועוד.

מעל 8000 בקשות להצעות מחיר נשלחו לספקים אלו במהלך חמש השנים שחלפו ויותר מ-40 אחוזים מהספקים הדרומיים שלנו הפכו בזכות "ביזבנגב" לספקים של מוסדות העוגן הגדולים.

מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב משה מוריוסף : "אנחנו ברשות לפיתוח הנגב באנו לעשות טוב ולחזק את הכלכלה בנגב. מדובר במצב של WIN WIN  לנגב. זה טוב למוסדות העוגן שמצאו ספקים טובים ומוצלחים ממש מעבר לגדר וזה טוב לספקים שהגדילו את היקף הפעילות וגייסו עוד עובדים בזכות העבודות הללו. "


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load