• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בכירי הרשות לחדשנות ביקרו בחממת INNEGEV

יו"ר רשות החדשנות, הד"ר עמי אפלבאום, מנכ"ל הרשות, אהרון אהרון, סמנכ"לית רשות החדשנות וראש זירת הזנק אניה אלדן ובכירי רשות נוספיפ ביקרו בחממת INNEGEV שבפארק עידן הנגב

צילום: יח''צ

בכירי הרשות לחדשנות ביקרו בחממת INNEGEV שבפארק עידן הנגב.
חממת INNEGEV היא אחת משלוש החממות שזכו לפני כחצי שנה במכרז הענק של רשות החדשנות, והיא מהווה שילוב כוחות בין המועצה האזורית בני שמעון והמפעלים סודהסטרים, נטפים, קיבוץ חצרים, מפעלי ראבל ודולב, מכללת "סמי שמעון", אוניברסיטת בן גוריון וקרן ההשקעות אלפא קפיטל.

את פניהם קידמו יו"ר הקרן וחבר קיבוץ חצרים אלי בן סימון מקרן SIBf , מנכ"ל החממה אייל גינזברג, מנכ"ל פארק התעשייה משה פאול, מנהל החברה הכלכלית של מועצת בני שמעון דרור קרווני, ונציג חברת סודה-סטרים כפיר סוויסה.

מנכ"ל החממה, אייל גינזברג, הציג את הפעילות הענפה של החממה בששת החודשים האחרונים למרות מגבלות הקורונה וציין כי חברי הנהלת החממה טיפלו ובחנו יותר מ-120 טכנולוגיות שונות ובכוונתם להגשים את היעד המרכזי של החממה להשקיע ב-30 חברות במשך חמש השנים הקרובות.

גינזברג ציין כי בימים אלה החממה בוחנת לעומק שיתוף פעולה עם ארבעה סטארט-אפים מבטיחים והיא מתמקדת בארבעה תחומי פעילות מרכזיים חקלאות, פודטק, תעשייה 4.0 וקלינטק. לדבריו החממה החלה בשיתופי פעולה עם אוניברסיטת בן גוריון, מו"פ ערבה, עם מכוני מחקר נוספים בנגב ועם יוזמות נוספות מעולם האקדמיה.

יו"ר החממה, אלי בן סימון, אמר כי השותפים של החממה מהתעשייה כבר השקיעו מעל 700 אלף שקלים בפעילות השוטפת של החממה. יו"ר רשות החדשנות הד"ר עמי אפלבאום אמר כי הרשות שמחה על ההשקעה בחממת "אינגב" שכן מדובר באזור שמשווע לצמיחה טכנולוגית ובעל פוטנציאל עצום.

מנכ"ל פארק עידן הנגב, משה פאול, ציין כי יש לראות את החזון הכולל של הפארק ואת ההשפעה העצומה שלו על הנגב ועל חיי הבדואים במרחב. לדבריו כניסת חברת "סודהסטרים" לפארק והעסקת נשים בדואיות הורידה את שיעורי האבטלה בחברה הבדואית מ-40 אחוזים ל-12 אחוזים בלבד.

נציג חברת סודהסטרים בחממה, כפיר סוויסה, אמר כי החברה רואה בהשקעה בחממה חלק מתרומתה לקהילת תושבי הנגב, ובמיוחד לחברה הבדואית השכנה. לדבריו אין להסתכל רק על חברת סודהסטרים בהקשר של התמיכה בחממה אלא בחברת פפסיקו העולמית כולה שמחפשת ומשקיעה במיזמים דומים בכל העולם.

מנכ"ל החבר הכלכלית של מועצת בני שמעון, דרור קרווני, אמר בשמו של ראש המועצה ניר זמיר כי המועצה תעשה כל שנדרש כדי לסייע ולהבטיח את הצלחת החממה וכן כדי לקדם את החדשנות והיצירתיות במפעלי התעשייה בנגב המשוועים לפתרונות מתקדמים בעבודתם היומיומית.

תגובות

End of content

No more pages to load