• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שיא ביקושים בפארק ההייטק של עומר

30 מתחרים על שני מגרשים. ההצעה הזוכה- פי 10 ממחיר המינימום

אגם בפארק התעשייה בעומר (קרדיט יח''צ)

פארק ההייטק של עומר ממשיך לשבור שיאי ביקוש. חברת נ. די. ב. אחזקות בע"מ, תשלם כ 10 מיליון שקלים, עבור מגרש 55, בשטח של 5,700 מ"ר, מחיר שיא למגרש שהוצע במסגרת מכרז מנהל מקרקעי ישראל בפארק. מחיר המינימום למגרש עמד על 1.025 מיליון שקלים.

במגרש 54 בשטח של כ 2,200 מ"ר, שהוצע במקביל, ישלם הזוכה, חברת קרניה, סך 2.87 מיליון שקלים – כשמחיר המינימום שלו עמד על 478 אלף שקלים. על שני המגרשים התחרו 30 מציעים.

פארק לתעשיות ההייטק בעומר משתרע על פני שטח של כ- 7,000 דונם המיועדים לתעשיית הייטק מתקדמת, נקייה, השומרת על איכות הסביבה, ועסקים, בשילוב תרבות, תיירות ופנאי. 3,000 דונם מיועדים לתיירות והייטק, כוללים בין השאר הקמת מגרש גולף אולימפי בעל 18 גומות על פני שטח של 800 דונם ובית מלון בסגנון כפרי ועוד כ - 4,000 דונם של ייעור סביב.

במתחם הוקם, אגם נופי המתפרס על פני 18 דונם, המיועד לפנאי, נופש ושיט, מסביב לאגם יוקמו מסעדות ובתי קפה, שדרת דוכני אומנויות, מרכז מסחרי תיירותי יוקרתי, מרכז קונגרסים, טיילת, מתחמי קמפינג ומסלולי רכיבה לאופניים.

אגם בפארק התעשייה בעומר (קרדיט יח''צ)​​​​​​​

פיני בדש ראש מועצת עומר ציין: "בפארק התעשייה בעומר עובדים כיום כ 3,000 עובדים, רובם אקדמאים. פארק התעשייה מאוכלס ב 95%. מעבר יחידות המודיעין והתקשוב של צה"ל בצמידות לפארק התעשייה בעומר ייצר ביקושים ואנו נערכים לכך בתנופת פיתוח ובנייה אינטנסיבית".

פארק התעשייה בעומר שוכן צפונית-מערבית ליישוב, וחוצץ בין היישוב לבין באר שבע. הפארק מיועד לתעשיות עתירות ידע, משרדים ותיירות, תוך שמירה על איכות סביבה גבוהה ביותר.  עומר מסווגת כאזור פיתוח א' לתעשייה, המשקיעים במקום זכאים למירב ההטבות המוענקות מכוח החוק לעידוד השקעות הון. הפארק ממוקם בקצהו הנוכחי של כביש 6.

חברות הייטק מובילות מהארץ ומהעולם, ממוקמות בפארק בעומר, ביניהן: פריסקייל סמיקונדקטורס (סאנדיסק), eci, בינת, אלבטרוניקס, וישיי, מדיגוס, אנג'יסופט, גביש, ישראביט, פורטרס ועוד. וכן כמעט כל חברות ההנדסה הגדולות בארץ, בחרו אף הן להקים את ביתן בפארק בעומר, ביניהן ניתן למצוא את ברן, לודן, גליל הנדסה, אפשטיין, ארדן, טייב הנדסה ואחרות. בעומר פותח הדיסק און קי של סאן-דיסק, מצלמת הטלוויזיה הקטנה בעולם בעובי שערה, המיוצרת במדיגוס ועוד מוצרים וטכנולוגיות פורצות דרך ברמה עולמית.

בעקבות ההצלחה והביקוש, המינהל יחד עם המועצה, הוציאו עוד שני מכרזים למגרשים, המכרזים יצאו בעוד חודש ויסגרו בעוד 3 חודשים. בסך הכל בשלב א', יש 80 דונם לשיווק (המגרשים המשווקים כעת שייכים לשלב זה), ובשלב ב' עוד 250 דונם - שיפתח לאחר סיום שיווק שלב א. פיני בדש: "צפינו לביקוש רב, אך לא למחיר שזכה – אכן הפתעה שמסמנת את הבאות ושהירידה של יחידות המודיעין והתקשוב של צה"ל יצרו מהפך בביקושים להייטק, משרדים ולתחום הסייבר בפארק בעומר".

קרדיט יח''צ

תגובות

End of content

No more pages to load