• 28 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

זינוק של פי 3 במשרות עיצוב, פרסום ומדיה בנגב

אם חשבתם שתחום הפרסום חי רק בתל אביב- יש לכם טעות. נתונים מחמיאים נחשפו אמש באירוע גיוס של קהילת מעצבים בדרום בשיתוף ארץעיר

מתוך האירוע, באדיבות ארץעיר

מעל 120 משרות בתחומי העיצוב והפרסום הוצעו השנה ברחבי הנגב, פי 3 בהשוואה לפני 3 שנים. הנתונים נחשפו במסגרת אירוע גיוס שהתקיים אמש (10.9) למעצבים בשיטת הספידייטינג. "נהוג לחשוב שתחום הפרסום חי רק בתל אביב" אומרת בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית עמותת ארץעיר, השותפה באירוע שיזמה קהילת 'מעצבים דרום', "אבל בשנים האחרונות יש פה צמיחה מדהימה של השוק הזה".

איתמר צרפתי, מייסד קהילת 'מעצבים דרום' (צילום: נתי כהן)​​​​​​​


אמש (10.9) התקיים בבאר שבע אירוע ספידייטינג למעצבים בנגב, שלא למטרת היכרות רומנטית. מדובר בסבב ראיונות עבודה, בן 4 דקות כל אחד, במהלכו הציגו עשרות מעצבים גרפיים את תיק העבודות שלהם, בפני מנכ"לי חברות פרסום, בתי תוכנה, משרדי קריאייטיב המנגב במטרה להתקבל לעבודה. האירוע הינו תוצר של שיתוף פעולה ייחודי בין קהילת "מעצבים דרום" לבין ''ארץעיר'' ונועד לעודד גיוס של צעירים לתחום העיצוב והפרסום בדרום.

במסגרת האירוע לכל מועמד ניתנו 4 דקות להציג את עצמו ואת עבודותיו בפני מנכ"לים ומנהלים בכירים במשרדי הפרסום. בתום 4 דקות ועם הישמע הגונג המשיך המועמד למעסיק הבא וכך הלאה.

לכבוד האירוע, נחשף סקר חדש המשותף לאתר הדרושים בדרום Negev Jobs, עמותת 'ארץעיר' ו'מעצבים דרום' שמצא כי ישנו גידול של יותר מפי 3 במשרות העיצוב, הפרסום והמדיה המוצעות בדרום. ממוצע המשרות בתחום הפרסום והמדיה שפורסמו בשנה האחרונה עומד על 120 משרות, בעוד שלפני 3 שנים (2014) ממוצע המשרות השנתי עמד על 36 משרות בלבד. מדובר בגידול של 230% בהיצע המשרות בתחום הפרסום והמדיה בדרום.

פנינה אביטל- מנהלת קשרי מעסיקים בארץ עיר (צילום נתי כהן)

בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית ארץעיר התייחסה לאירוע ואמרה כי "הנתונים שמציג אתר Negev Jobs, מחזקים את העובדה שאם בעבר מעצב שרצה להשתלב במשרד פרסום היה צריך לעבוד במרכז הארץ, היום פועלים בנגב המון משרדי פרסום, המאפשרים מקומות תעסוקה איכותיים למעצבים. בתוך כך יזמנו את האירוע יחד עם קהילת "מעצבים דרום" במטרה לחשוף בפני מעסיקים את ההון האנושי המוכשר שנמצא כאן בנגב ובכך בעצם לקדם ולחזק את הכלכלה המקומית".

בין משרדי הפרסום שהשתתפו באירוע: אביעוז קריספין, לאבה אינטראקטיב בע"מ, בן יהודה פרסום, שוקר קריאייטיב, web baker studio, oasis media ועוד.

איתמר צרפתי, מנהל ומייסד קהילת מעצבים דרום: "בשנתיים האחרונות העלנו את המודעות לתחום העיצוב, יצרנו מפגשים מקצועיים, הרצאות וסדנאות ותחרויות. השנה החלטנו לשים דגש על הזדמנויות התעסוקה למעצבים בדרום. בתחום התעסוקה יש מצב של ביצה ותרנגולת. מעסיקים מעדיפים לגייס מעצבים מנוסים, ולכן מעצבים צעירים נאלצים לעזוב למרכז על מנת למצוא עבודה, ולכן יש חוסר היצע - צריך לשבור את המעגל הזה. המטרה בערב הזה היתה לייצר חשיפה להזדמנויות התעסוקה באיזור עבור המעסיקים ועבור המעצבים בצורה קלילה ולא פורמאלית. בנוסף, במהלך הערב השקנו אפליקצייה יעודית לחיפוש ומציאת מעצבים ומעסיקים בתחום העיצוב. אנחנו מאמינים שפעולות מהסוג הזה ייצרו חשיפה, תחרות בריאה ויעלו את הרמה של התחום כולו".

תגובות

End of content

No more pages to load