• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:
משה ניר

להנציח את בנצי. האוהד מספר 1 של הפועל באר שבע

טורו של משה ניר על אובדן חברו בנצי בלומנפלד מתוך מדור הספורט במגזין ברנז'ה דצמבר

כבר עבר יותר מחודש מאז הסתלק מאיתנו חברנו הטוב והנעים, בן ציון בנצי בלומנפלד, בר ז‘נט וזאב (וולף), והכאב בלבנו עדיין חד. האוהד מספר 1 של הפועל באר שבע חסר לכולנו. חסר במגרש, חסר בעיר העתיקה – בקיוסק האדום שנסגר, חסר בנשמה.

ככל שאנחנו מנחמים את המשפחה האבלה – באזכרה ופוגשים החברים זה את זה, אנו מתוודעים למעשיו הגדולים של בנצי ז“ל, שהיה איש של חסד ואמת, שתרם, נתן ועזר בסתר ובצנעה להמון אנשים, במיוחד לפשוטים ביותר, אלו הנקראים ”שקופים“ שנמצאים בשולי החברה.

תרומתו של בנצי לכדורגל הבאר- שבעי ולהפועל בפרט לאורך 55 שנים הייתה אדירה ומגוונת: אוהד מן השורה, אוהד מקורב, מתורגמן של השחקנים הרומנים לדורותיהם, מארח שחקנים זרים בביתו ודואג למחסורם, מפנק את השחקנים בכלל בהמון חום ואהבה, ואפילו בממון רב. תראו לי עוד בן אדם מן היישוב שימכור את הבית שאמו הורישה לו וירוץ עם הכסף לתת אותו ליושב ראש לתפעול הקבוצה! גבירותיי ורבותיי, אין דברים כאלה. אדם כזה ראוי שיונצח, חייב שיונצח!

אלונה ברקת הבעלים של המועדון, רוביק דנילוביץ‘ ראש העירייה, אינם יכולים לשבת בחיבוק ידיים ולא לעשות שום דבר, ואני מאמין שאכן הם יעשו דבר. בינתיים מארגן עופר לביא, מאמן-שחקן הפועל עירוני באר שבע ותיקים, משחק מיוחד לזכרו של בנצי, שהיה המנהל המכהן של קבוצת הוותיקים שכה אהב. נבחרת הוותיקים של ישראל תגיע בקרוב לבאר שבע, למשחק הוקרה, בנוכחות המשפחה בטקס מכובד, וזו צריכה להיות רק ההתחלה.

גדולתו של בנצי בלומנפלד אינה מוגבלת רק לבאר שבע, אלא מוכרת בכל הארץ. רבים הגיעו מהמרכז ומהצפון לדרום, כדי להשתתף באבל – שחקנים, מאמנים ואוהדים. אפילו יעקב שחר, הבעלים של מכבי חיפה, שיגר מכתב ניחומים למשפחה הכואבת, שאיבדה בעל נהדר, אבא נפלא וסבא מדהים.

מותו המיותר, בטרם עת, בגיל 67 ,היה כפי הנראה תולדה של כשלים בזה אחר זה והיה יכול להימנע. בני המשפחה מרגישים שהוא הלך להם ככה סתם. בן אדם עם אירוע מוחי, אחרי התעלפויות, מקבל אקמול ומשתחרר הביתה?! המשפחה כבר פנתה לסיוע משפטי אצל עורך דין בעל שם, שמתמחה ברפואה, במטרה להגיש תביעה. עלינו לקברו הטרי של בנצי בבית העלמין החדש לפני כניסת שבת. נישקנו את השיש האפור והקר ודיברנו איתו. אמרנו לו שביום אזכרת החודש שלו באר שבע לא יכולה להפסיד ולכן ניצחה את אינטר... היא גם ניצחה את מכבי תל אביב ביום השבעה... בנצי לא ייתן לנו להפסיד.

משה ניר,

תגובות

End of content

No more pages to load