• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלעדי: ''נבקש לחדש את החקירה על מות יוסי יעיש ז''ל''

משפחתו של יוסי יעיש ז''ל מבקשת לחדש את חקירת היעלמו ומותו, בעקבות ממצא בדוח שלאחר המוות, שהגיע לאחרונה לידיה. המשטרה סגרה בזמנו את התיק, מאחר ולא היה חשד לפלילים

יוסי יעיש ז''ל וקטע מדוח הנתיחה שלאחר המוות (צילומי מסך)

''לאחי לא הייתה צלקת בחזה. אני אומר את זה בוודאות גמורה. הכרתי את אחי המנוח, גדלנו יחד, הייתי איתו מיד יום, ראיתי אותו בלי חולצה. לא הייתה צלקת, לא ישנה ולא חדשה. כשקראתי את דוח הנתיחה שלאחר המוות, שהגיע לידינו לאחרונה, לא יכלתי להאמין. בשבילנו, כמשפחה, זה משנה את כל התמונה'' - כך אומר הבוקר יהודה יעיש, אחיו של יוסי יעיש ז''ל, אשר נמצא ללא רוח חיים בסוף נובמבר, 2017, אחרי שנעדר מביתו משך ימים. יממה לאחר מציאת הגופה, בסמוך לגשר לא הרחק ממתחם ביג, נערכה נתיחה לאחר המוות. 

הפעם האחרונה בה נראה יוסי יעיש ז''ל. תיעוד מצלמת אבטחה


יוסי יעיש ז''ל יצא את ביתו ב-5 בנובמבר, 2017. הוא נראה לאחרונה במתחם הקניות ביג, בו נקלט במצלמות האבטחה. הוא הגיע לחנות התקליטים ''פליי'' וקנה בה דיסקים. הוא מאוד אהב מוסיקה והיה מגיע לחנות להתעדכן בדברים החדשים שיצאו. משם, מסיבה שאיש אינו יודע, החל לצעוד לכיוון לכיוון התחנה המרכזית, על דרך חברון. בלילה, כשלא חזר לביתו, משפחתו התחילה לדאוג. הוא הקפיד ללון  מדי לילה בבית אימו. הוא לא ענה לטלפונים. שיחת הטלפון שביצע האחרונה הייתה לאימו. 

''הוא היה בחור מופנם, שקט, שהמוסיקה והשירים היו המפלט שלו. הוא אהב מוסיקה, אלה היו חייו וככה היה טוב לו", סיפר  אחיו, יהודה. "הוא היה החצי השני שלי, שנינו לא התחתנו, הייתה לי איתו אחווה מיוחדת, אסון גדול, כאב גדול נפל עלינו". כשבועיים המשפחה ביקשה עזרה מכל מי שרק ראה או שמע, לסייע לאתר את יוסי ז''ל. ב-27 בנובמבר נמצאה גופתו בתוך תעלה סמוך לדרך חברון. 

צוות זק''א בזירה בה נמצאה הגופה (צילום: דוברות זק''א)


שיחזור התנועות האחרונות של יוסי יעיש, מעלה אפשרות כי נפטר בסמוך לפעם אחרונה בה נראה. בחנות הדיסקים "פליי רקורדס", בשדרת האוכל במתחם ביג, בה אהב לקנות, נראה בשעה 20:00. בחנות סיפרו אז כי בא לאסוף משלוח של דיסקים אותם הזמין וחיכה להם בכיליון עיניים. "הוא מאוד אהב מוסיקה ואנחנו הכרו אותו למעלה מעשרים שנה", מספרים בחנות. "הוא היה מדבר איתנו הרבה, מתעדכן בדברים חדשים, הייתה בו אהבה גדולה למוסיקה והיה נהנה לקנות תקליטורים. אנחנו בהלם, אני לא מספיקה לבכות מהבוקר", סיפרה אז יסמין מוזס מרגולין, מנהלת החנות. "זה פשוט בלתי נתפס. כשנודע לנו שהאו נעדר, ממש דאגנו לו, קיווינו לסוף טוב, שיימצא, שיגלו שהוא בסך הכל נסע להתאוורר. כשקיבלנו את הבשורה המרה, זה היה נורא".

הבור בו נמצאה הגופה (צילום סלולרי)

לפני שבוע המשפחה קיבלה לידיה את תוצאות הנתיחה שלאחר המוות - ונדהמה: בדוח מצויין כי בגופה הייתה צלקת בחזה, מתחת לפטמה הימנית. ''לאחי לא הייתה צלקת בפטמה. ראיתי אותו כמעט מדי יום בלי חולצה,  כשהיה קם בבוקר או יוצא מהמקלחת. לא הייתה לו צלקת. הוא לא נפצע שם. מאיפה צצה הצלקת הזו? הרבה שאלות נותרו פתוחות: מה עשה אחי שם, במקום הנסתר ההוא, בדרך חברון? איך זה שאיש לא מצא אותו במקום כל כך מרכזי? אנשים לפעמים והלכים להשתין בחורשה הזו, לא הריחו ריח של גופה? אחי היה בחור טוב שלא התעסק עם אף אחד. היה לו טלפון סלולרי, למה לא עשו איכון של טלפונים של הטלפונים שהיו באיזור הזה בזמן המוות? אימא שלי מוכת צער, אפילו חלתה בשל הכאב. אחי היה בן 39, לא התחתן, לא הספיק לעשות כלום. הוא היה בחור שישב בבית, לא התחתן, בחור מופנם, הלך לנו אח והוא חסר מאוד''. 

משטרת באר שבע סגרה את התיק, מאחר שלא היה חשד לפלילים. המשפחה, בעקבות הדוח שלאחר המוות, מתכוונת לבקש את פתיחתו מחדש של התיק.

יוסי יעיש ז''ל (צילום: אלבום משפחתי)​​​​​​​

הדוח שלאחר המוות מפרט את הממצאים שעל גופת המנוח, שהייתה מוטלת שבועיים בתוך בור, בצמוד לדרך חברון. ''אם אחי התאבד, למה נטמן בחלקה רגילה? אחי היה גבוה ממני, כיצד בדוח כותבים שהוא בגובה 1.62? הוא היה בחור בגובה של 1.80 מטר בערך. אנחנו לא יודעים מה קרה באמת וזה מלווה אותנו כל יום. האם לא נזכה לדעת את האמת על מות באח שלנו?''.

​​​​​​​

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load