• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פרסום ראשון: התנכלות לסניף בני עקיבא בשכונה ג', נפרץ ורוסס בערבית

''היינו צריכים להעביר את הפעילויות לגן המרמלדה הסמוך, כי הוא מאובטח. פרצו למועדון, ריססו אותו בכתובות בערבית, זה מפחיד'', אומרים צעירים לברנז'ה NEWS

כתובת גראפיטי על סניף בני עקיבא שנפרץ (צילום: דני בלר)

''נהיה מפחיד לערוך פה פעילויות. פרצו את הסניף של בני עקיבא, ריססו את הקירות בכתובות בערבית, היינו צריכים לבקש מנעול חדש, לתקן את הנזקים במקום. היה מפחיד ונאלצנו להעביר את הפעילות לפארק המרמלדה שבו יש אבטחה'', כך מספרים צעירים הערב, ראשון, לברנז'ה NEWS.

אחד הקירות שהושחת (צילום: דני בלר)

במהלך סוף השבוע נפרץ הסניף בשכונה ג', נגרם נזק לציוד, זאת לאחר שהמקום סבל מהתנכלויות לאורך זמן. לטענת צעירים, מדובר בעימות בינם, לבין צעירים דוברי ערבית. בשכונה ג' מתגוררת, מזה שנים אוכלוסיה יהודית, נוצרית ומוסלמית. תושבים בשכונה נזהרים מהכללות, מבקשים להבהיר כי מדובר במיעוט שבמיעוט, אבל מודים כי יש עימותים, לפעמים בפארק במקום ופעמים אחרות, בתחנות אוטובוס או מקומות ציבוריים. ילדים ונערים, דוברי ערבית, מנסים להשתלט על מתקני משחקים, מתעמתים עם ילדים וצעירים. השכוה הותיקה, שהפכה לחביבה על משקיעי נדל''ן, סובלת מהזנחה חברתית ופיזית ובעיקר, כואבת את העובדה שלא סופרים אותה. 

גם המזגן נפל קורבן (צילום: דני בלר)

את מחיר ההזנחה החברתית משלמים התושבים. נערים ללא מסגרת, ילדים שנפלטים מבתי הספר, הבעיה של המשת''פים אינה חדשה, אבל איש אינו מוצא לה פתרון. מדובר באלפי תושבי עזה, אשר עם הנסיגה של ישראל מגוש קטיף, היו בסכנת חיים להישאר תחת השלטון העזתי. ישראל נתנה להם מקלט - ושכחה. חלקם השלתב בבאר שבע, עיר קולטת עליה ועיר שידעה תמיד לפתוח דלתות לכל מ שבא בשעריה. עם זאת, מיעוט שבמיעוט לא מצא את עצמו, גם בדור השני. הם לא ממש פה ולא שם. 

המנעול הוחלף (צילום: דני בלר)

הבוקר, ראשון, הוחלפו המנעולים ונוקו הנזקים, אבל החשש בסניף קיים. לכך, צריכות הרשויות לתת את הדעת. מצד אחד, לאפשר לצעירי בני עקיבא שעושים עבודה נהדרת עם ילדים בשכונות להמשיך בעבודתם ללא חשש. מצד שני, לבדוק מה קורה בשכונה ולתת מענה בתחום החברתי לאותם צעירים חסרי מסגרת ומעש. 

גראפיטי שרוסס בסוף השבוע (צילום: דני בלר)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load