• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נפילה בגן ילדים, צה''ל תוקף בעזה, תושבי העוטף בממ''דים

לילה מתוח בנגב: במהלך השעה האחרונה רצף אזעקות בעוטף עזה ובמוא''ז אשכול. צה''ל תוקף מטרות חמאס בעזה. לראשונה: אזעקות בגבול סיני

תקיפת צה''ל בעזה (צילום מתוך הטוויטר של GAZA NOW)

50 רקטות בערב אחד ונפילות בתוך העיר שדרות. המצב הבטחוני מסלים, בעקבות התקרית אתמול על גבול הרצועה, בה צה''ל ירה אל מוצב חמאס. משעות הערב נשמעות אזעקות בעוטף עזה ותושבים באיזור מדווחים על קולות נפץ. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטות שנורו לעבר ישראל. מוקדם יותר ערב נורה כלי הנדסי של צה''ל, שלא היה מאוייש. פיקוד העורף הנחה את תשובי העוטף להישאר בצמוד לממ''דים. התייעצות בטחונית הערב בקריה בתל אביב, בעקבות ההחמרה במצב. 
סמוך שעה 23:30 נפלה רקטה בבית בשדרות, מתוך מתח כבד שנורה על העיר. לא ידוע בינתיים על נפגעים. 

שדרות עצמה ספגה מתח של 8 רקטות. לראשונה, נשמעו הערב אזעקות בגבול סיני. ההערכת היא כי מדובר בדאע''ש סיני. בעוטף עזה ניתנה הנחיה לתושבים להישאר בממ''דים. ביישובי הנגב ובאר שבע ההתנהלות רגילה. בבאר שבע מתקיים היום פסטיבל בהשתתפות אלפי אנשים בעיר העתיקה.

האירועים הערב קורים כאשר ממשלת חמאס מנהלת משא ומתן לרגיעה, במסגרתו הוא יקבל הקלות מפליגות. במסגרת השמא ומתן חמאס לא מדבר על החזרת הנעדרים והשבויים, אשר תמורת מידע בלבד אודות גורלם, דורש לשחרר את עצורי עסקת שליט ואסירים אחרים, עם דם על הידיים. 

שוטרי וחבלני משטרת ישראל הוזעקו סמוך לחצות לשתי זירות נפילות בעיר שדרות בעקבות ירי רקטי. חבלני המשטרה מטפלים בזירות אלו תוך איסוף ממצאים והסרת הסכנה הטמונה בזירות מעין אלו לציבור.

זירת הנפילה בשדרות (צילום: דוברות המשטרה)​​​​​​​צפו בתיעודי וידאו: 

יירוט מערכת כיפת ברזל (מקור: טוויטר טלוויזיה פלסטינית)


אזעקת ונפילות בשדרות (מקור: טוויטר, רשתות שונות, ללא קרדיט)


תקיפת צה''ל בעזה (מקור: טלוויזיה פלסטינית, הועלה לטוויטר)
​​​​​​​


הפצצת היעדים בעזה: המלון הנטוש שהפך למפקדת חמאס

בין היעדים שהופצצו הלילה בעזה: אתר בנייה סמוך למלון "מריוט", רשת מלונות העסקים הבין-לאומית אשר בנייתו הופסקה לפני שנים רבות. בשנת 2012, מבצע "עמוד ענן", בכירי מערך התמ"ס של חמאס השתמשו במבנה כמקלט, מתוך אמונה שצה"ל לא יתקוף אתר בנייה של מלון אזרחי.

מתוך המבנה המשיכו הבכירים לנהל את הלחימה ולפקד על שיגורי הרקטות לעבר שטח הארץ. מספר חודשים לאחר מכן, בשנת 2013, השתלט חמאס על האתר לחלוטין, חסם את הכניסה אליו והחל להקים בו מפעל בטון בחסות של המשך הבניה האזרחית. המפעל ייצר רכיבי בטון שונים אשר משמשים למנהרות טרור בלבד – דיפונים, ריצופים וקשתות בטון צרות, להן אין אף שימוש אזרחי. חמאס הפעיל כלים הנדסיים באתר והעמיס בחשאיות את רכיבי הבטון על משאיות מכוסות ברזנט, אשר נשלחו לפרוק את תכולתן בסדנאות חפירה שונות ברחבי הרצועה.

המפעל הפסיק לייצר בטון במבצע "צוק איתן", אך המשיך לשמש את חמאס לצרכי לחימה – בסביבתו נחפרו מספר בורות שיגור, ופעילים שהו באתר בזמן הלחימה. בורות השיגור נחפרו צמוד למבנה עצמו במטרה למנוע תקיפה של צה"ל בהן, מתוך אמונה שצה"ל לא יתקוף מבנה אזרחי-למראה. ארבע רקטות שוגרו מהמפעל לעבר נתיב העשרה, זיקים ואשקלון במהלך המבצע. מיד לאחר המבצע חזר המפעל לפעילות מלאה עד היום, וממשיך לשמש את חמאס ליצור רכיבי בטון למנהרות. השטחים הפתוחים שסביב המפעל, אשר גם הם נחשבים "שטח צבאי סגור", משמשים את חמאס לביצוע ניסויים לרקטות בטווח קצר עד בינוני ואפילו הוקמה בהם סדנת חפירה נוספת למנהרת לחימה אשר נסגרה.

אזעקה בשדרות, בגן שעשועים:​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load