• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כוננות בדרום: כבישים נסגרו, אזעקות צבע אדום, שתי נפילות בשדרות

אנשי חמאס עזבו את המוצבים שלהם - צעד בו הם נוקטים לפני ירי על העוטף. עם זאת, פיקוד העורף לא העביר הנחיות מיוחדות לתושבים, למרות אזעקות צבע אדום

נפילה בשדרות (צילום: פייסבוק עדכוני הדרום, קבוצות וואצאפ)

ירי לעבר עוטף עזה, נפילות בעיר שדרות: בן 45 נפגע באורח בינוני ומספר תושבים נפגעו חרדה, בעקבות ירי פצ''מרים על יישוב הנגב. מערכות כיפת ברזל הופעלו ויורטו רקטות. 

 דובר צה''ל אומר, כי בהמשך לדיווח על אזעקות צבע אדום בעיר שדרות ובמועצה אזורית שער הנגב, זוהו שמונה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. סוללת כיפת ברזל יירטה שני שיגורים.

מתיחות הלילה בדרום וחשש מפני התגברות הירי רקטי לעבר העוטף: כלי תקשורת פלסטינים מדווחים הערב, כי אנשי חמאס עזבו את עמדותיהם, צעד בו הם נוקטים לפני ירי רקטי על יישובי העוטף. קדמה לזה תקרית, בה חמאס ירה על כלי הנדסי בצד הישראלי. 

הפגיעה בכלי ההנדסי של צה''ל (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

דובר צה"ל אומר הערב כי ''לאור הצהרות חמאס וזיהוי פינוי מוצבים של ארגון הטרור חמאס, הוחלט בפיקוד הדרום על הגברת הכוננות וסגירת מספר צירי תנועה במרחב עוטף עזה. מעבר לזה אין הנחיות מיוחדות לעורף. צה"ל פועל להבטחת בטחון תושבי האזור, לא יאפשר פגיעה באזרחים ובחיילי צה"ל וערוך למגוון תרחישים''.

תושבים בעוטף מדווחים הערב כי בעקבות התראות, הכביש המוביל לקיבוץ נחל עוז נסגר והתושבים התבקשו לנסוע בכביש העוקף. החשש העיקרי, הוא מפני צלפים פלסטינים, שינסו לפגע בנוסעים בכביש. כזכור, ה''יער הבטחוני'' שסוכך על התושבים עלה באש בסבב ההצתות ויערני קק''ל התריעו מפני הסכנה בכך.

מוקדם יותר הערב, בתגובה לירי מחבלים לעבר כלי הנדסי, טנק של כוחותינו תקף כעת עמדה של ארגון הטרור חמאס בצפון הרצועה.

משעות הבוקר פרצו 11 שריפות בשל בלוני תבערה בעוטף עזה. כוחות כיבוי פעלו בזירות השונות והושגה שליטה - כך נמסר מדוברות כבאות דרום.

תגובות

End of content

No more pages to load