• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נחנך האב 7, מרחב עבודה - עם בייביסיטר צמוד

יוזמה נהדרת של ארגון ארץעיר, לטובת ההורים העובדים כעצמאיים או נזקקים למרחב עבודה ובייביסיטר: האב 7 מספק להם את הכל ביחד

חונכים את האב 7, מרחב העבודה החדש (צילום: מלכי ונדל)

אתמול, שני, נחנך האב 7, מיזם חברתי וייחודי, המציע מרחב עבודה חדש בבאר שבע עם שמרטפייה צמודה לילדים. המתחם נמצא ברח' המשחררים 61, בבאר שבע, ובמעמד הפתיחה נטלו חלק ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', מנכ"לית ארגון ארץעיר, בלה אלכסנדרוב ויזמים מקומיים.

מרחב העבודה מאפשר להורים, העובדים כעצמאיים, פרילאנסרים או צריכים מרחב עבודה. היתרון של האב 7 הוא שניתן להביא אליו את הילדים ולהינות מסביבת עבודה - כאשר הילדים שוהים בשמרטפייה. הצורך במרחב עבודה כזה, בבאר שבע, הולך וגדל. זהו אחד הפרויקטים של עמותת ארץעיר, הפעילה בבאר שבע. 

ראש עיריית ב''ש, רוביק דנילוביץ', נושא דברים באירוע הפתיחה (מתוך השידור החי שהועבר בפייסבוק)
​​​​​​​

ארץעיר הוקמה בשנת 2006 כעמותת "תור המדבר" על ידי קהילת קמה.  קהילת קמה התגבשה בשנת 2004 סביב חזון משותף של הקמת קהילה בבאר שבע, כמרכז החיים העירוני של הנגב, וכאנטיתזה להתיישבות כפרית מתבדלת. הערכים המנחים של הקהילה, שלימים הפכו לערכים המנחים של העמותה, הינם פלורליזם, יזמות, קהילתיות, צדק חברתי ומחויבות לפריפריה.

חברי הקהילה, שגדלו בכל רחבי הארץ והיו סטודנטים בעיר הדרומית, בחרו להישאר בעיר, באחת השכונות הקשות של באר שבע, והתחילו לייצר בה שינוי על ידי עשייה קהילתית וחברתית. לאחר זמן מה הקימה קהילת קמה את עמותת תור המדבר, כדי שתשמש פלטפורמה לעשייה החברתית של הקהילה וליוזמות של חבריה.

משרדי האב 7 בדרך המשחררים (צילום: מלכי ונדל)

פעילותה הראשונית של העמותה התמקדה בשכונה ד' בבאר שבע, והיוותה פלטפורמה ליוזמות חברי הקהילה. כך הוקם קפה רינגלבלום – בית הקפה החברתי הראשון בעיר, המעסיק נוער בסיכון, מרכז לקיימות שכונתית ובה גינה קהילתית ואירועים ופעוטבע – פעוטון ייחודי בערכי הסביבה והקיימות. עם התרחבות הפעילות וצמיחתם של פרויקטים רבים הפכה העמותה לארצית, ועברה תהליך אסטרטגי, שבסיומו שונה השם 'תור המדבר' ל'ארץעיר' – מתוך הבנה שהפעילות בערים היא המפתח לשינוי במדינה.

בשנים האחרונות חברי קהילת קמה, המונה 20 משפחות ו-27 ילדים, עברו יחד להתגורר באזור העיר העתיקה בבאר שבע, כמו גם משרדי העמותה שעברו למרכז לאודר לתעסוקה. חברי קהילת קמה שותפים בועד המנהל, בצוות ההנהלה ובאסיפה הכללית.
תגובות

End of content

No more pages to load