• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביקורת פתע בב''ש: סוכנות ביטוח לא רשמה בספרים 156,000 שקלים

''הקופה הרושמת לא עובדת'', ''אני רושם קבלות בסוף החודש'', ''בדרך כלל אני רושם, היום לא הספקתי'': התשובות ששמעו חוקי מס הכנסה במבצע אכיפה בנגב

רשויות המס טוענות כי סוכנות הביטוח לא רשמה בספרים צ'קים והעברות (צילום הדמיה: David Goehring / CC BY 2.0)

במבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בבאר-שבע ובסביבה, ב-11 בתי עסק בלבד, מתוך 134 שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה באר-שבע, נבחרו בתי מסחר ומתן שירותים והתרכזו בבאר-שבע, נתיבות, אזור הערבה, חצבה, עין יהב ורהט.

במידע שמפרסמת רשות המסים, בעל עסק לפיצוחים בבאר-שבע לא הצליח "לפצח" את פעילותה של קופת העסק וטען כי "הקופה הפסיקה לעבוד היום שלוש פעמים אני אודיע לבעל העסק", כשנמצא כי קניית ביקורת מקדימה למבצע לא נרשמה בספרי העסק כמו גם כל ההכנסות מיום הביקורת. בסוכנות ביטוח בבאר-שבע, נמצאו העברות בנק וצ'קים בסך של 156,000 ₪ שלא נרשמו בספרים. סוכן הביטוח אמר למבקרים: "אבא שלי מוציא קבלות בסוף החודש, לגבי בצ'קים, מדוברת בצ'קים שקיבלתי מלקוחות עבור גביית יתר ולא הוצאתי קבלה''.

כמו כן, על פי ההודעה של רשות המסים, בחנות לממכר פלאפונים ברהט נמצא כי רכישות שנעשו באמצעות כרטיסי אשראי בסך 900 ₪ לא נרשמו בקופה הרושמת כמו גם מכירה של מוצר ב-40 ₪ במזומן. בעל החנות אמר שלא ידע שצריך לרשום את האשראי בקופה. חשמלאי רכב, אף הוא מרהט, שבמוסך שלו נמצאו 2,000 שקלים שהתקבלו בכרטיס אשראי ולא נרשמו בספרים כמו גם רכבים שהיו בטיפול לא נרשמו ביומן העבודה, טען להגנתו: "בדרך כלל אני רושם, היום לא הספקתי..."

''פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים'', אומרים ברשות המסים.

תגובות

End of content

No more pages to load