• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סיגל מורן בעצרת נגד חוק הלאום: ''מאבק בהרס החברה הישראלית''

''אנו עומדים כאן היום כחזית מאוחדת במאבק הקיומי על אופייה של מדינת ישראל. מאבק בהרס החברה הישראלית בשיסוע, בשנאת האחר, בביטול הסובלנות והפלורליזם. זהו מאבק על חזונם של מייסדי המדינה ונביאי ישראל''

סיגל מורן נושאת דברים בעצרת נגד חוק הלאום (צילום: פאר לוין)

סיגל מורן, ראש המועצה האזורית בני שמעון, הערב בנאומה על הבמה בכיכר רבין במחאה על חוק הלאום, בה השתתפו 90,000 איש: "הבעיה בחוק היא לא רק שחסרה בו המילה שוויון, אלא גם העובדה שחסרה בו התקווה - התקווה לכל אדם שנולד בישראל, ללא הבדל דת, גזע ,מגדר, לאום, מקום מגורים, או עמדה פוליטית- התקווה להיות ישראלי -להרגיש חלק, להרגיש שייך''.

''הזכות להיות אזרח שווה במדינה שלך היא זכות שאיננה תלויה בדבר. אנו עומדים כאן היום כחזית מאוחדת במאבק הקיומי על אופייה של מדינת ישראל. מאבק בהרס החברה הישראלית בשיסוע, בשנאת האחר, בביטול הסובלנות והפלורליזם. זהו מאבק על חזונם של מייסדי המדינה ונביאי ישראל."

מוקדם יותר, נערכה הפגנה של פעילים ואזרחים בדואים, ליד מרכז הפיס בעיר רהט, במחאה על חוק הלאום. את ההפגנה ארגנה וועדת המעקב הערבית העליונה. בקרב החוגים רחבים בציבור הבדואי בנגב יש תסיסה רבה בשל חוק הלאום. השבוע הודיעו חיילים וקצינים בדואים, בהם מי שנטלו חלק בצוק איתן ובאין ספור סיכולי פגועים בגבול הדרומי, כי הם עומדים לפרוש בצה''ל. קצין במילואים עימו שוחחנו, אמר כי חוק הלאום יהפוך את המאמצים לגייס צעירים בדואים לצה''ל ולכוחות הביטחון בכלל, למשימה בלתי אפשרית, זאת, אחרי שבמהלך שנים נוצרו קשרי אמון שעודדו צעירים בדואים להתגייס לצה''ל ולמשטרה. ''אני קורא את התגובות של האנשים ברשתות החברתיות - ואני נדהם'', אמר הקצין. ''היחידה שלנו זכתה בציון לשבח על סיכול פיגועים ולחימה בעזה - ואנשים קוראים לנו בוגדים ושולחים אותנו לעזה לחמאס. אין להם שמץ של מושג מה עשינו כדי שהם יישנו בשקט וכמה חיילים מקרבנו נפלו על הגנת ישראל. זו סטירת לחי ופרי של הסתה נגד ציבור שלם''. 

תגובות

End of content

No more pages to load