• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנגב עולה באש, אבל צה''ל לא מגיב כבר ארבעה ימים

15 מוקדי שריפות היום בנגב, אבל צה''ל נוצר אש, ככל הנראה בהנחיית הדרג המדיני. רק אתמול נחת בלון תבערה בבאר שבע

תיעוד השריפה בארז: היום היו 15 מוקדי שריפות (צילום מסך)

15 דליקות פרצו היום ברחבי הנגב - משעות הבוקר ועד הערב, בשעה 18:30.  מוקדי השריפות היו בניר עם, תלמים, ארז, חולית, שוקדה וכיסופים.

מדובר באחד הימים הקשים בנגב, מבחינת טרור העפיפונים, אבל מזה כארבעה ימים, צה''ל אינו מגיב באש, למעשה אינו מגיב כלל, אל מול טרור עפיפוני התבערה. עפיפון תבערה הגיע אתמול עד לבאר שבע ונחת ברחוב רינגלבלום. הבלון טופל על ידי חבלן משטרתי, שניטרל אותו. חומר הבערה שבבלון כבר היה כבוי. 

הדליקה בקיבוץ ארז (צילום: ביטחון קיבוץ ארז)

בניגוד להצהרת שר הביטחון, שטרור העפיפונים יטופל ואש תענה באש, וכמובן, שתוך 48 שעות הנייה לא יישב על כסאו, מתברר שהכל דיבורים: צה''ל אינו מגיב, גם לא כלפי המוקדים מהם יוצאים העפיפונים. ארבעה ימים השדות בוערים ומישראל לא יוצא אפילו בדל תגובה, זאת, בנוסף לטענת תושבים בעוטף כי ישנה הנחיה מלמעלה, שלא לפרסם את האירועים, על מנת שהתקשורת לא מגלה את ההיקף האמיתי של הנזק. אבל הנגב בוער מדי יום. בינתיים, עולים באש בנגב עשרות אלפי דונמים של חורש, גידולים חלקאיים ובתי גידול של חיות בר. הפגיעה קשה וכו במקרים אלה, הליך הפיצוי עלול להיות מייגע מאוד.

צפו בתיעוד מהשריפה בקיבוץ ארז. הגורם לשריפה הוא בלון תבערה. רבש"צ הקיבוץ בן סדן כיבה את השריפה יחד עם מתנדבי הקיבוץ ורבש"צים נוספים קרדיט צילום: ביטחון קיבוץ ארז

תגובות

End of content

No more pages to load