• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סיימתם מבחני בגרות? לא תנחשו איפה תפגשו את חוברת הבחינה שוב...

אחרי שלמדתם יום ולילה והייתם אחוזי חרדה באשר לתוצאות הבחינה - בתום הבדיקה ומתן הציון, מאות אלפי חוברות בחינה, בהן זו שלכם - הופכות לנייר טואלט

הינה היסטוריה חמש יחידות שלכם (צילום: דני ששון)

תמיד תהייתם מה עושים עם מחברות הבחינות שלכם אחרי שכבר קיבלתם ציון? חברת נגב אקולוגיה מתמחה בכל סוגי המחזור לרבות, איסוף ומחזור נייר וקרטון מצביעה על עלייה משמעותית במחזור נייר בזמן תקופות הבחינות במוסדות האקדמיים שהיא עובדת מולם בדרום ביניהם: מכללת סמי שמעון, מכללת ספיר ומכללת קיי.  בזמן תקופת הבחינות ישנו גידול משמעותי בפסולת נייר בשל הדפסת חומרי לימוד, טפסים ומבחנים.

אוהד גונן, מנהל המחזור של חברת נגב אקולוגיה מסר כי בסוף תקופת הבחינות בכל מוסד אקדמי מפנים בממוצע כ-50 שקיי נייר בשבוע שזה שווה לטון נייר בכל שבוע.  נגב אקולוגיה משנעת את הנייר למפעל תעשיות מחזור באופקים שם הופכים אותו לבאלות, קוביות של נייר דחוס. את הבאלות מעבירה החברה למפעל שניב תעשיות נייר שגם נמצא באופקים, שם מייצרים מהם גלילי נייר טואלט שאחר כך נארזים ונמכרים ברשתות השיווק.

נייר למיחזור (צילום: דני ששון)​​​​​​​

אחת המטרות של חברת נגב אקולוגיה היא הקטנת נפח הפסולת המופנית להטמנה והגדלת הכמויות המופנות למחזור. ערן שמרלק, מנכ"ל נגב אקולוגיה אומר " אין ספק שבשנים האחרונות מדינת ישראל עוברת שינויים משמעותיים ביותר בנושא הפסולת, בדגש על נושא המיחזור. בסופו של דבר, המטרה היא לגרום לצמצום משמעותי של כמויות הפסולת על ידי הפיכת הפסולת לחומר גלם. בחומר הגלם החדש שנוצר מהפסולת ייעשה שימוש לצורך ייצור מוצרים חדשים או לצורך הפקת אנרגיה".

תגובות

End of content

No more pages to load