• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בחירות 2018: יצחק דהן יעמוד בראש רשימה שתתחרה בש''ס

דהן, בנו של רבה הראשי של ב''ש, הרב מישאל דהן ז''ל ומי שמליא תפקידים מרכזיים במועצה הדתית, יתמודד ברשימה העצמאית ''קול באר שבע''

יצחק דהן (צילום: דני בלר)

יצחק דהן, מי שמילא תפקידים מרכזיים במועצה הדתית ומשמש כיו''ר וועד המועצתו הדתיות בישראל, מתמודד למועצת העיר באר שבע בראש רישמה חדשה, ''קול באר שבע'' שמה. הרשימה תתמודד מול ש''ס על לב הקהל החרדי-דתי. לש''ס כיום שלשה נציגים: סגן ראש העיר עופר כראדי ושני חברי המועצה: שמעון טובול ועופר אוחנה. עבור ש''ס, זוהי המערכת הבחירות המוניציפלית הראשונה ללא הרב עובדיה יוסף, שנפטר ב-7 לאוקטובר, 2013, מעט לפני החבירות המוניציפליות הקודמות, שנערכו ב-22 באוקטובר, אותה שנה. בבאר שבע, עיר מסורתית-שמרנית, יש לו מעט חילונים ששולחים את ילדיהם לגנים ולמערכת החינוך של ש''ס ונעזרים בה ביום-יום, בשל היעדר מפלגות חברתיות במועצת העיר. מצד שני, הפוליטיקה הארצית לא מגלה עניין בבאר שבע ובנגב.

דהן הוא בנו של הרב הראשי לשעבר של באר שבע הרב מישאל דהן ז''ל, אשר שימש בתפקידו 38 שנה. מספר שתיים ברשימה הוא יצחק אמור, סא''ל במיל ובעבר, יו''ר המועצה הדתית בבאר שבע.

דהן שימש בתפקידים מרכזיים במועצה הדתית בבאר שבע:  בהם מנכ"ל המועצה, עוזר יו"ר המועצה ויו"ר הוועד הארצי של המועצות הדתיות בארץ. יצחק אמור משמש במנכ''ל של חברות פרטיות. 

בבחירות האחרונות לכנסת, בבאר שבע, כלל המפלגות החרדיות לא זכו בקולות רבים: 6.36%  הצביעו לש"ס ו-0.70% ליהדות התורה. עם זאת, דהן פונה לקהל הכללי ולא רק לדתיים. 

תגובות

End of content

No more pages to load