• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלון תבערה נחת במכללת ספיר, גרם לדליקה. משט בדרך לעזה

המוסד הלימודי היה ריק מתלמידים בגלל השבת ונמנעה פגיעה בנפש. מוקדם יותר: שריפה בניר עם וחילופי אש בין סיור של צה''ל לבין מחבלים באזור חאן יונס

בלון תבערה במכללת ספיר (צילום: רץ ברשתות)

דליקה במכללת ספיר, בשל בלון תבערה - כך מדווחים תושבים שהבחינו בתנועת כוחות צלה לעבר המקום. זוהי אחת מכמה שריפות שפרצו היום, שבת. דליקה נוספת אירעה הבוקר באיזור ניר עם. במהלך היממה הייתה תקרית אש בין חיילי צה''ל לבין סיור של צה''ל, באיזור חאן יונס.

אתמול, בחסות ליקוי החמה, שוגרו מאיזור הרצועה עשרות בלוני תבערה לכיוון יישובי הנגב. בעזה מגבירים את מלחמת התעמולה לקראת משט שאמור לצאת מחר, ראשון, מכיוון מצרים. מדובר בספינה, בשם ''אל אאודה'' (''השיבה'') שיצאה מפלרו שבאיטליה ועליה פעילי זכויות אדם משבדיה, מלזיה, ישראלים לשעבר המתוגררים באירופה וקנדה. 

ספינת ''אל אאודה'' בדרך לעזה (צילום: חשבון ארגון UGT בטוויטר)

הספינה, שמבקשת לשבור את מצור בן עשר השנים לעזה, עוגנת במצרים. בתקשורת הספרדית הובאו מתילחת השבוע ראיונות עם פעילי זכויות אדם, הקוראים לספרד לנתק את הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל. את המשט ארגונה התנועה הספרדית ''ביחד - אנו מסוגלים'', שגם מזהירה מפני הפעולה נגד המשט, שצפוי לנקוט חיל הים הישראלי. ברשתות החברתיות בספרד רבים פרסמו פוסטים של תמיכה במשט וקריאה לארגן הפגנות נגד ישראל. 


תגובות

End of content

No more pages to load