• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע יוצאת להפגין נגד המצב הביטחוני: 'טילים זה לא השגרה שלנו'

''אנחנו לא סוג ב' ואותנו לא ימרחו עם הפסקת אש'', אומרת מלי אביעוז, ממארגני ההפגנה כנגד אוזלת ידה של הממשלה בטיפול בטרור. ''דין הדרום, כדין תל אביב''

יוצאים למאבק. דליקה בנגב, נזקים כבדים (צילום: דוברות כיבוי והצלה נגב)

הפגנה נגד מדיוניותה הבטחונית של ממשלת ישראל, המשכות טרור ההצתות וירי הרקטות על יישובי הדרום, תתקיים ביום הראשון, ה-29 ביולי, בצומת אלי כהן, סמוך לקניון הנגב. 

''עד מתי ? אנחנו לא סוג ב'  ואותנו לא ימרחו עם הפסקת אש.  צאו מהבתים ותיהיו חלק מהמציאות הבילתי נתפסת כי ירי טילים ורקטות הם לא השגרה שלנו . דין הדרום כדין תל אביב וגוש דן . מחכים לראותכם איתנו מחוץ לרשת החברתית. צאו מהבתים ונראה לכולם את החוזק של הדרום כאזרחים מן המניין", אומרת מלי אביעוז, אחת ממארגנות ההפגנה. 

מאז תחילת הסבב הנוכחי, במאי, עלו באש עשרות אלפי דומנים של חורש טבעי ושדות חקלאיים. נזק כבד נגרם לחממות, מכוורות ולולים. שדות חקלאיים, שהיו אמורים לשווק את התוצרת שלהם לקראת החגים, עלו באש. במהלך סבב הירי האחרון נורו על יישובי העוטף, שדרות והעיר נתיבות כ-200 רקטות וטילי גראד.  בחודש יוני לבדו, היו רק בגזרת העוטף 546 שריפות. החודש, יולי, שטרם הסתיים, בעוטף 447 שריפות. גם כשמושגת סוג של הפסקת אש, החמאס ממהר להפר אותה בירי רקטות, כאשר טרור בלוני התערה לא נפסק. ראש הממשלה ושר הביטחון אמנם ביקרו בשדרות, אבל כפי הנראה, אין ביכולתם ליצור הרתעה מול החמאס, שהפך לגורם המכתיב את אופי האירועים והיקפם.

כמו כן, הושמעה טענה כי לא כל האירועים מדווחים, מתוך רצון לשמור על שקט ולא ליצור דעת קהל נגדית למדיניות הממשלה. השבוע עלו לא מעט פוסטים לרשתות החברתיות ובהם תיעוד דליקות ברחבי הנגב. 

תגובות

End of content

No more pages to load