• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ארבעה חשודים, בהם תושב להבים, בפרשת הוצאת משכורות כוזבות

ארבעה מעורבים בפרשה של הוצאת משכורות כוזבות היקף של מאות אלפי שקלים בגין העסקה לכאורה של קרובי משפחה הובאו לבית משפט השלום בת''א לדיון במעצרם ושוחררו בתנאים מגבילים

חשודים במתן משכורות כוזבות (צילום הדמיה: Pictures of Money / CC BY 2.0)

ארבעה מעורבים בפרשה של הוצאת משכורות כוזבות בהיקף של מאות אלפי שקלים בגין העסקה לכאורה של קרובי משפחה הובאו אתמול אחה"צ לבית משפט השלום בתל-אביב, שדן במעצרם. כב' השופט יחזקאל הראל נעתר לבקשת חקירות מס הכנסה תל-אביב והורה על שחרור כל ארבעת החשודים בתנאים מגבילים, נמסר היום מרשות המסים.

על פי הודעת רשות המסים, החשודים בפרשה הם: עודד גליננסקי מנתניה מהנדס בהשכלתו ובעלים של חברת או.ג'יי ראנט בע"מ, חברה המספקת שירותי יעוץ בתחום בקרת איכות בבנייה לחברת א.ג.ת הנדסה מערכות סביבתיות בע"מ וכן מעסיקו של החשוד השני, ראובן עדי מלהבים, אף הוא מהנדס בהשכלתו, שהועסק כמנהל בקרת איכות בבנייה בחברת א.ג.ת ומועסק כשכיר בחברת או.ג'יי. והחשודים 3 ו-4 הם בני הזוג רחל ומרדכי עשת מכפר סבא, החשודה בעלת מניות בחברת א.ג.ת העוסקת במתן שירותי בקרת איכות, פיקוח וניהול פרויקטים, בין לקוחות החברה משרדים וחברות גדולות במשק, החשוד מרדכי עשת מכהן כיו"ר הדירקטוריון.

כנכתב בבקשה שהוגשה ע"י חקירות מס הכנסה תל-אביב, חקירה סמויה החלה לאחר שהתקבל מידע בפקיד שומה באר שבע ולאחר ביקורת ניכויים שנערכה בפקיד שומה גוש דן. לפי המידע והחקירה עולה כי החשוד ראובן עדי בסיועם של החשודים האחרים פעל בשנים 2013 – 2017 לקבלת חלק משכרו  בסך של כ-800,000 ₪ תוך רישומו באופן כוזב על שם בנו, וזאת במטרה ליהנות ממדרגות מס נמוכות של הבן, שבחלק מהשנים הללו שירת כחייל בבסיס סגור. לגליננסקי ולבני הזוג עשת מיוחסות הוצאות שכר כוזבות לבן שלא הועסק מעולם בחברות שלהם. עוד לפי החומר שהוגש לבית המשפט, גליננסקי חשוד בהוצאות שכר כוזבות גם לאביו בסכומים של יותר מ-500,000 ₪.  

מהכתוב עולה כי גליננסקי הכחיש בחקירתו שהעסיק את אביו ואת בנו של ראובן עדי, ולדבריו אביו נכה, משותק בעל נכות גבוהה ברמה שאינו יכול ללכת ללא קביים או להתנייד ללא קלנועית. אביו של גליננסקי מסר שאינו זוכר אם עבד אצל בנו. לעומתו, הודה עדי כי בשנים האחרונות קיבל את משכורותיו דרך שני תלושי שכר, האחד על שמו והשני על שם בנו, והתמורה בגין המשכורות הללו הופקדה בחשבון הבנק שלו. "למעשה המשכורת שלי היתה לצורך הדוגמה 28,000 ₪, וזה מה שהיה עובר אליי לחשבון, אך בתלוש משכורת היה פיצול לשניים, 14,000 ₪ בתלוש משכורת על שמי והיתרה בתלוש משכורת על שם בני", כך מסר עדי בחקירתו. עשת טען בחקירתו כי דרישת הוצאות השכר הכוזבות בספרי א.ג.ת בסך של 667,545 ₪ ששולמו לכאורה לבנו של עדי היתה ללא ידיעתו.  

תגובות

End of content

No more pages to load