• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סוף לסיוט הדיירים: הכלבה המסוכנת תילקח מבעליה, שישלם קנס כבד

קנס כספי כבד ושלילת האפשרות להמשיך להחזיק בכלבה מסוכנת: בית המשפט דחה ערר של בעלי כלבה שהטילה אימה על תושבי השכונה

הכלבה המסוכנת נלקחה מבעליה (צילום הדמיה: Josh Plueger / נחלת הכלל)

שופטת בית המשפט לעניינים מינהליים בבאר שבע, שרה דברת, דחתה ערר שהגיש בעלים של כלבה נגד הויטרינר העירוני של באר שבע, על החלטתו לשלול ממנו את אפשרות להמשיך באחזקתה וגזרה עליו קנס חסר תקדים של 20.000 ₪.  מדובר בכלבה המוגדרת מסוכנת, אשר במשך שנים הטילה את אימתה על התושבים המתגוררים באזור, למרות מספר אזהרות שניתו לבעלים ובאחת הפעמים אף הוכנסה להסגר. 

בתחילת החודש שעבר נתפסה הכלבה שוב משוטטת וגורמת לבהלה בקרב התושבים זאת למרות שהבעלים הבטיח שידאג להשאירה בחצר הבית ויפעל במקביל לחיסון ועיקור.

סיפור התקרית האחרונה פורסם בברנז'ה NEWS. אחד הכלבים זינק על חתולים שהיו ברח' לאה אימנו בשכונה ו' החדשה, נשך אותם ולעס אותם למוות, אל מול ילדה קטנה. אם הילדה סיפרה כי דיירי הרחוב חוששים לצאת מבתיהם, מחשש שאחד הכלבים יתקוף אותם. 

בעקבות מקרה זה ואי עמידה בתנאי התחייבות החליט הויטרינר העירוני ד"ר רומן זינגר, להפעיל את סמכותו להחזיק בכלבה ולא להחזירה לבעלים.

בעקבות החלטת הויטרינר העירוני, הגיש הבעלים תושב באר שבע, ערר בפני מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, שדחה את בקשה והשאיר בעינה את החלטה. 

הבעלים של הכלבה לא השלים עם הפסיקה והגיש נגד העירייה ומשרד החקלאות, ערעור שכאמור נדון אתמול, רביעי, בבית המשפט.
השופטת דברת ציינה שהחלטת הויטרינר העירוני לקחת את כלב מבעליו התקבלה על בסיס שיקולים עניינים ומקצועיים, היא סבירה וראויה שנועדה להגן על כלל הציבור.

עוד ציינה השופטת דברת, לבעלים של הכלבה נתנו כל הזדמנויות האפשרויות להשיב את כלבה לרשותו אך הוא בחר שלא לקיים ולו תנאים אלמנטריים כדי להסיר את מכשול. "אין כל קושי לחסן את כלבה ולדאוג לכך שהכלבה לא תצא משערי החצר, או שערי הבית והדבר תלוי אך ורק בעותרת ובני ביתה ומשלא השכילה למנוע זאת אין לה להלין אלא על עצמה".
עוד כתבה השופטת בהחלטתה- כדי שתינתן האפשרות לאדם להחזיק בכלב, צריך הוא להיות מספיק אחראי הן כלפי הכלב שנטל לביתו והן כלפי כלל הציבור.

השופטת דחתה את עתירה והטילה על בעלים של הכלבה לשאת בהוצאות משפט, של 20.000 אלף ₪, לעירייה, למנהל המחלקה הויטרינרית בעירייה ולמשרד החקלאות.  


תגובות

End of content

No more pages to load