• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טרור ההצתות לא נפסק: עשר דליקות מהבוקר וטענה - ''לא מדווחים הכל''

בעוטף עזה כועסים על הניסיון, כביכול, להסתיר את ההיקף האמיתי ואת הסיבות של השריפות בנגב, משיקולים זרים. שירותי הכיבוי: כל גוף אחר אשר מוציא השערות ו/או מסקנות עושה זאת על אחריותו בלבד ומטעה את הציבור''

השריפה ביער כיסופים (צילום: משה ברוכי, יערן קק''ל)

הפסקת אש? טרור בלוני התבערה נמשך, בניגוד למה שסברו ודיווחו הבוקר. משעות הבוקר אירוע בגזרת הנגב 10 שריפות, בהם פעלו יחדיו שירותי כיבוי והצלה ואנשי רשות הטבע והגנים. לדברי שירותי הכיבוי רק השריפה באזור בארי נגרמה מבלונים. ''לגבי שאר השריפות בשלב זה אין לנו אינדיקציה שהשריפות נגרמו מבלונים''. מוקדם יותר הבוקר, טענה התנועה לעתיד הנגב המערבי, כי לא נמסרים דיווחי אמת על היקף וסיבת השריפות בנגב, מתוך שיקולים של מורל לאומי. 
​​​​​​​
הדליקה בבארי (צילום: משה ברוכי, יערן קק''ל)


הפוסט המקורי וסרטון אותו צילם ח''כ חיים ילין:''מיום רביעי 25.7.18 בתקשורת הפסיקו לדווח אמת! אם בעבר פשוט לא דיווחו על מספר השריפות החל מיום ראשון האחרון ועד היום, אנחנו עדים לתופעה של טשטוש ועירפול לגבי מספר השריפות. עצימת העיניים הזאת מאפיינת את ההתייחסות הכללית למצב מול עזה'', כנכתב בפוסט.

בתגובה, אמרו בשירותי הכיבוי כי ''שירותי כבאות והצלה לישראל הוא הגוף היחיד במדינת ישראל אשר חוקר את השריפות ומוציא מסקנות בתום החקירה ובנוסף הגוף המקצועי בישראל לשירותי כבאות והצלה. כל גוף אחר אשר מוציא השערות ו/או מסקנות עושה זאת על אחריותו בלבד ומטעה את הציבור''.

עם זאת, סרטונים מהשריפות ובלוני התבערה מועלים לרשתות החברתיות כל העת. כך גם עם השריפות שאירעו היום.

בקבוק תבערה שנמצא בכיסופים (צילום שרץ בוואצאפ)

על השריפות באזור רעים,מושב נחלה,מושב זוהר הושגה שליטה.

תגובות

End of content

No more pages to load