• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חושבים שהיום חם? הטמפרטורה הכי גבוהה שנמדדה בב''ש תפתיע אתכם

אם אתם לא מסוגלים לנשום כרגע, צהרי יום שלישי, ב-41 מעלות, תחשבו מה קרה לתושבי העיר לפני 85 שנה, כשנמדדו כאן 46 מעלות (בלי מזגן)

41 מ''צ בב''ש (צילום: skitterphoto.com / CC0)

היום, ללא ספק, הוא אחד הימים החמים בשנה בבאר שבע. בצהריים נמדדות כבר 41 מעלות צלזיוס, אך למזלם של הבאר שבעים, הלחות היום עומדת על 12 אחוזים בלבד. מתבשלים, אבל לא מזיעים. במרכז הארץ פחות חם, אבל הלחות בתל אביב עוברת את ה-80 אחוזים.

היום הכי חם שנרשם אי פעם בבאר שבע אירע לפני 85 שנה: ב-13 ביוני, 1933, הגיעה הטמפרטורה בב''ש ל-46 מעלות. תחשבו לבד, מה זה להיות בבתים בעיר העתיקה דאז, ללא מזגן. אמנם מבני האבן עם התקרה הגבוהה והוונטילטורים של אז קצת הקלו על החום, אבל באותו יום לא היה בדיוק לאן להמלט מהחום. בבאר שבע המצב היה עוד נסבל. בני השבטים הבדואים באיזור איך נאמר בעדינות - התבשלו. היום הכי קר בקיץ הבאר שבעי נמדד כשנה לאחר מכן: 12 מעלות, ב-31 באוגוסט 1934.

1933, השנה בה נמדד היום הכי חם בב''ש. סוחרים ולקוחות ברח' אלעטאונה, היום קק''ל (צילום: אוסף ספריית הקונגרס של ארה''ב)

לאורך השנים, בימי הקיץ, נרשמו אירועים מוזרים. בשנת 1993, למשל, באחד מימי הקיץ נדהמו תושבי באר שבע, שקלטו את הטלוויזיה באמצעות אנטנות רגילות, בשידור האנלוגי של אז, לקלוט את שידורי הערוץ הראשון של הטלוויזיה הרוסית. 

החודשים החמים ביותר בבאר שבע הינם יולי ואוגוסט. לקראת סוף השבוע, עם זאת, הטמפרטורות ירדו ויהיו אפילו מעט נמוכות מהרגיל לעונה. מחר, חמישי, ירדו המטפרטורות בצורה ניכרת.

מי שלא צריך להיות כרגע בחוץ, עדיף לו לשהות במקום ממוזג. יש להרבות בשתיית מים. נחמה קטנה: לא צריך בבאר שבע מייבשי כביסה - עשר קרות על החבל וזהו. 

מה שצריך להדאיג את הבאר שבעים זה לא שחם, אלא שאנחנו עומק בשנת בצורת:  שר האוצר משה כחלון הכריז  על שנת בצורת בנגב. בשל כך, ישולמו פיצויים בסך 4-3 מיליון שקלים בלבד לחקלאים, לעומת ממוצע של כ-30 מיליון בשנים קודמות. לדעת השר, "היקף הבצורת השנה מצומצם יחסית".

הפיצויים יינתנו לחקלאים באזור המגדלים צמחים פגיעים בהגדרתם: חיטה, שעורה, תלתן, אפונה לשחת, פול, חומוס, קנולה, לפתית ושיבולת שועל. הפיצויים הינם בגין ההפסד בייצור.

תגובות

End of content

No more pages to load