• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לראשונה בישראל: יישוב תומך כפר חוסים יוקם בנגב

אתמול דחתה הוועדה לנושאים תכנוניים הקמתם של יישובים חדשים בנגב, אך אישרה את הקמת דניאל, יישוב שיתמוך בכפר השיקומי הייחודי עלה נגב

עלה נגב (צילום: אוהד רומנו)

אתמול, שלישי, התכנסה  הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים, ואישרה את הקמת היישוב הכפרי- קהילתי "דניאל". היישוב יוקם בצמוד לכפר השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן", במועצה האזורית מרחבים. היישוב יוקם בשלבים ויכלול בין 400 ל-500 יחידות דיור. זו הפעם הראשונה שבשיראל מוקם יישוב כפרי- קהילתי- תומך מוסד ייחודי לחוסים.

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל'), יואב גלנט: "הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע) אישרה את תכנית משרד הבינוי והשיכון להקמת היישוב דניאל והרחבה משמעותית בין רביבים לרתמים. התכניות מתבססות על הצורך בחיזוק ההתיישבות בנגב ובביסוסה. עלי נגב הוא מופת לעשייה חברתית. יישובים חדשים באזור יהוו מוקד משיכה למשפחות צעירות אל הנגב, וכן יתרמו לפיזור האוכלוסייה גם בפריפריה''. כזכור, אתמול דחתה הוועדה את רוב ההצעות של הדר גלנט להקמת יישובים חדשים בנגב, אך אישרה את הקמת דניאל.

מבדיקת הביקושים למגורים באזור שערכו יוזמי ההקמה, עולה כי קיימת כדאיות כלכלית ליישוב – הפיתוח העתידי של הכפר השיקומי "עלה נגב" ייצר מקומות עבודה נוספים, מה שיגביר את הביקושים למגורים איכותיים באזור, לדבריהם. היישוב מספק מענה למשפחות של מטופלים, לאנשי צוות הכפר, לזוגות צעירים מהמועצה האזורית וכן גם לאנשי קבע המשרתים באזור. לכפר השיקומי "עלה נגב" יש תפקיד קהילתי חשוב ביותר אשר תורם לאזור לא רק ביצירת מקומות עבודה, אלא גם בתרומה לקהילה בדגש על ההיבטים החברתיים שבטיפול באוכלוסייה חלשה ופגועה. המסר החברתי מהחיבור בין "עלה נגב" והישוב החדש דניאל, הסביבה והנוף הייחודיים של צפון מערב הנגב והתרבות החקלאית המפותחת של האזור, מהווים בסיס להקמתו ולפיתוחו של יישוב כפרי-קהילתי חדשני, ערכי ומשגשג.

בתחומי הכפר נבנה בימים אלה בית החולים השיקומי הראשון בדרום ויהיו בו 108 מיטות. כ 500 עובדים במעגל הראשון, אנשי רפואה ומינהלה. היישוב יהיה באוריינטציה מלאה לכפר.

ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג', שבתחומה אושר היישוב: ''היסטוריה נעשתה היום. יש לנו אחריות על ההווה והעתיד של הנגב והמתיישבים בו. כבר היום יש ביקוש אדיר. אוכלוסיית ישראל גדלה ויש לדאוג לאזרחיה לפתרונות מגורים ואיכות חיים. תארו לכם מה יהיה כאן ואיך יראה היישוב בעוד 10 שנים. יישוב הנגב זו התשובה שלנו לאויבנו, לטרוריסטים מרצועת עזה. הם הורסים אנחנו בונים. מדובר באינטרס לאומי-ביטחוני. הקמת יישובים חדשים תביא גם להוזלת יוקר הדיור והמחיה. יש לנו חבל ארץ פורח ומתפתח. אין מגרשים פנויים ויש דרישה גבוהה של אזרחים מכל הארץ להגיע אלינו, לבנות את ביתם. הקמת היישובים ימשיכו את פיתוח הנגב והמשך הצמיחה."

חג'ג' הוסיף "הועדה דחתה את אישור ההחלטה בעניין היישוב אשל הנשיא ויישובים נוספים. כפי שפעלנו עד כה, נמשיך ונדאג למימוש חזון פיתוח הנגב ובהמשך היישובים יאושרו ויוקמו" .

תגובות

End of content

No more pages to load