• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יומיים אחרי הפגנת קהילת הלהט''ב: איומים וקללות ברשתות ב''ש

בתל אביב הפגינו 80,000 איש ובבאר שבע - כמה עשרות בלבד, אבל זה הספיק כדי להצית גל של קללות ואיומים על חברי הקהילה

חלק מהפוסטים המעודנים יותר. גל שנאה ברשתות (צילומים: דני בלר, צילומי מסך)

פוסטים רווי שנאה, קללות ואיומים על חברי הקהילת הלהט''ב יומיים אחרי ההפגנה הסוערת שנערכה בבאר שבע ברחבת מרכז המורים, בהשתתפות עשרות מחברי הקהילה בלבד. בתל אביב, שם נערכה עצרת, השתתפו 80,000 איש. ההפגנה באה לדרוש שוויון בנושא פונדקאות, אבל גם למחות על היחס האלים לו זוכים חברי הקהילה והחקיקה ההומופובית שעברה לאחרונה בממשלה. אמנם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח להכניס תיקון לחוק הפונדקאות כך שיבטיח את זכותם של זוג גברים לאמץ ילד, תיקון אותו ביקש ח''כ אמיר אוחנה (ליכוד), אבל בסופו של דבר, גם הוא וגם אוחנה הצביעו נגד.

בבאר שבע לא קיבלו יפה, בלשון המעטה, את דרישתה של קהילת הלהט''ב לשיוויון זכויות מלא וברשתות החברתיות פורסמו ושותפו פוסטים בעלי תוכן אלים ובוטה, הכתובים לשון מאיימת, נגד הקהילה ובעיקר, נגד דרישתה לשוויון זכויות בנושאי הורות וזוגיות, אשר קיימים ומקובלים בדמוקרטיות במערב.

חלק מהתגובות העדינות יותר, שהופצו ברשתות מקומיות. גל שנאה בעקבות דרישה לשוויון (צילומי מסך)​​​​​​​

בין התגובות: ''בגללכם סוף העולם יא מניאקים'', ''המשטרה תומכת באנרכסיטים'', ''קהילה של קוקסינלים, בושה''. אחרים שתפו פוסט הקורא להמית את בני הקהילה בתוספת המילים ''גאווה? בושה''. פוסטים אחרים היו הרבה יותר בוטים ואלימים. זה לגבי ההפגנה בבאר שבע. בתל אביב השתתפו כ-80,000 והגיעו לא מעט חברי כנסת ואישי ציבור, בהם ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. האירוע לווה בהפגנה בת יום אחד של אנשי קהילת הלהט''ב, שזכתה לתמיכה של כ-250 חברות מובילות במשק. ככל שידוע, אף גוף מסחרי בבאר שבע לא הצטרף לשביתה.

ראש הממשלה מבטיח לתקן את חוק הפונדקאות (צילום: לשכת ראש הממשלה, כיתובים: YNET)
​​​​​​​


במהלך ההפגנה תעוד מה שנראה כניסיון דריסה של דובר הבית הגאה, אור ארז. ארז הגיש תלונה במשטרה בנושא. האיומים, הפוסטים האלימים אבל גם פגיעות פיזיות, הם חלק מחיי הקהילה, שהחליטה לא לתשוק עוד או להבליג, לא אל מול החקיקה ההומופובית והאמירות ההומופוביות של חלק מנבחרי הציבור ולא אל מול האפליה. רק ימים לפני השביתה, אירע ניסיון לרצח  של צעירה טרנסג'נדרית.

דובר הבית הגאה, אור ארז, גינה את האלימות כלפי הקהילה וציין, כי חברי הקהילה לא יבליגו עוד על התנכלות בהם. צפו בתגובה המצולמת: 

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load