• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נסיון דריסה בהפגנה סוערת של קהילת הלהט''ב בב''ש

הפגנה של קהילת הלהט''ב בבאר שבע כללה חסימת כבישים ועימותים. ''החלטנו להפסיק לשתוק מול האלימות נגדנו'', אמרו המפגינים, שהתעמתו עם הנהגים. ''זאת רק ההתחלה, אנשים לא יודעים מה מצפה להם'', אומרים המפגינים

הפגנת קהילת הלהט''ב בבאר שבע (צילום: דני בלר)

הפגנה של קהילת הלהט''ב ברגעים אלה, בשדרות רגר.

עשרות מפגינים חסמו דקות ארוכות את שדרות רגר ובמקום נוצרו עומסי תנועה כבדים. אחד הנהגים התעמת עם מפגין וניסה לדרוס אותו: ''עמדתי באמצע הכביש. יצא נהג של אחד הרכבים והתעמת איתי. הסברתי לו שאנחנו מפגינים ואז הוא נכנס לרכב ונסע לכיווני והתנגח בי. זה היה מפחיד, לא ציפינו לדבר כזה''. חלק מהנהגים שעמדו בפקק צפרו לאות הזדהות עם המפגינים, אבל היו כאלה שחלפו ופלטו קללות. גם עוברי אורח קיללו את המפגינים, על אף שההפגנה נערכה במקום הקרוב לאוניברסיטת בו גוריון - מרכז המורים - שהאוכלוסיה העוברת בו אמורה להיות יותר סטודנטיאלית''.

תיעוד נסיון הדריסה במהלך ההפגנה (צילום של דובר הבית הגאה, אור ארז)
​​​​​​​

באשר לאירוע הדריסה אומרים הערב במשטרה: ''מבירור ותחקור ראשוני מסתמן כי אין מדובר בניסיון דריסה מכוון כלל אלא באירוע תנועתי לכל דבר ועניין. כמו כן, תלונה על כך מוגשת רק ברגעים אלו לאחר שניידת משטרה הגיעה אל מקום המחאה לבירור המקרה שפורסם בתקשורת. יחד עם המתלונן עוכב גם הנהג החשוד שחזר למקום והשניים כעת במשרדי החקירה במשטרה''.

באיזור המרכז, מאות חברות מסחריות, בתי עסק וגופי תקשורת הצטרפו למחאת הקהילה. בבאר שבע, ההזדהות מצד הקהילה העסקית הייתה שואפת לאפס. בעוד שבמרכז חברות רבות אפשרו לשובתים להיעדר מהעבודה, בבאר שבע, על פי עדויות שהגיעו לברנז'ה NEWS, עבודים להט''ביים חויבו לעבוד כרגיל ו''לא לעורר רעש''. 

''כולנו חוטפים קללות ואיומים בבאר שבע. בין אם זה בחיים האמיתיים או בפייסבוק, חוטפים קללות וסופגים אלימות מילולית ופיזית ועל זה יצאנו להפגין היום. לא ייתכן שידקרו טרנסית וכולם ישתקו, לא ייתכן שממשלת ישראל תחוקק חקיקה הומופובית ואנשים יעברו על זה לסדר היום. היום זה רק הסיפתח. אנשים לא יודעים מה מצפה להם. החלטנו לא לשתוק עוד'', אמר מפגין אחר. 

המשטרה הגיעה למקום ופינתה את המפגינים. נפגינים הוזהרו שאם ירדו שוב לכביש, ייעצרו. עד לשעות הערב יתקיימו במאהל בשדרות רגר מעגלי שיח. בניגוד להפגנה בתל אביב, בבאר שבע האווירה הייתה פחות סובלנית מצד העוברים ושבים.

אור ארז מסביר את מהות ההפגנה (צילום: דני בלר)

​​​​​​​

חברי ההילת הלהט''ב בבאר שבע מפגינים במסגרת מחאת חוק הפונדקאות, נגד האלימות כלפי הקהילה ולמען שיוויון. במקום: מאהל מחאה ושולחן שיח. המשטרה מאבטחת את האירוע.

ברנז'ה NEWS העברנו לכם את ההפגנה ואת רגעי חסימת הכביש בשידור חי. צפו בהקלטה (צילום: דני בלר)
​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load