• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כוננות שיא בדרום, תקיפה נרחבת של צה''ל בעזה

אחרי שבמהלך השבוע נפרסו כיפות ברזל ברחבי הארץ, הערב צה''ל מבצע תקיפה נרחבת בעזה. תושבי העוטף נקראו להישאר בקרבת המרחבים המוגנים

תקיפה נרחבת של חיל האוויר בעזה (צילום: דובר צה''ל)

סוף שבוע מתוח בגנב: אחרי שמוקדם יותר הבוקר נפתחה אש צלפים על כוח צה''ל בסמוך לגבול הרצועה, צה''ל מבצע תקיפה נרחבת על מטרות חמאס. ביישובי העוטף נקראו התושבים היום לשהות בקרוב למרחבים המוגנים. החשש הוא, כי בעקבות תקיפות חיל האוויר חמאס יגיב בירי רקטות וטילי גראד. נכון לשעה 20:00 אין הוראות מיוחדות מפיקוד העורף, מלבד ההוראות שניתבו לעוטף. 

דובר צה״ל מסר כי ''בשעה זו החלו מטוסי קרב של צה״ל בתקיפה נרחבת של מטרות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה.  מדובר בתקיפה רחבה במספר מוקדים אשר באה על רקע אירוע ירי חמור כנגד כוחותינו היום אחר הצהרים בדרום רצועת עזה.  מוקדם יותר תקפו כוחותינו באמצעות כלי טיס וטנקים מטרות של ארגון הטרור חמאס. צה"ל רואה את האירוע בחומרה רבה מאוד, ארגון הטרור חמאס ישא באחריות על האירוע וכן על רצף פעולות הטרור שמבצע בחודשים האחרונים. ארגון הטרור חמאס בחר לדרדר את המצב הבטחוני וישא בהשלכות של מעשיו. צה״ל נמצא במוכנות גבוהה מאוד וימשיך לפעול ככל שידרש לאבטחת שלומם של אזרחי מדינת ישראל''.מוקדם יותר, בשעות הצהריים,  צה"ל תקף באמצעות כלי טיס וטנקים שמונה מטרות חמאס ברצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי לעבר כוח צה"ל במהלך הפרות הסדר האלימות בדרום רצועת עזה. כמו כן יצויין כי במהלך הפרות הסדר נזרקו מספר מטענים.

​​​​​​​

לפני מספר דקות, מעט אחרי השעה 20:00, הודיעה עיריית שדרות כי ''משעות הצהריים מתקיים אירוע אלים על הגדר במהלכו, אירוע חמור מאוד במרחב הרצועה אשר בעקבותיו בוצעה פעילות משמעותית של צה"ל. הפעילות נמשכת. לאור ניסיון העבר, יתכן ותהיה תגובה נגדית. מכיון שכך, יש להישמע להנחיות ההתגוננות וכניסה למרחב מוגן בהתאם לזמן ההתראה וצמצום התקהלויות, במיוחד בבתי כנסת ולשים דגש על כמות האנשים שיכולה להיכנס למרחב מוגן. בכל פניה ניתן להתקשר למוקד - 8516*''.


תגובות

End of content

No more pages to load