• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביום ראשון: שביתת מחאה של הקהילה הלהט''בית - גם בב''ש

גם באר שבע משמיעה קול נגד האלימות והאפליה: אוהל מחאה של קהילת הלהט''ב, כנגד החקיקה ההומופובית בכנסת וריבוי מקרי האלימות נגד הקהילה - יוצב ביום ראשון, החל מהשעה 11:00, ליד מרכז המורים. כל הפרטים

דגל גאווה מתנוסס במצעד שנערך לאחרונה. המחאה נמשכת (צילום: דני בלר)

גם באר שבע מצטרפת למחאה כנגד החקיקה הלהט''בופובית שחוקקה הכנסה והאמירות האומללות של חלק מחברי הקואליציה: ביום ראשון, החל מהשעה 11:00, יוצב אוהל מחאה מול מרכז מורים (פינת הרחובות רגר ושדרות בן גוריון). אוהל המחאה יעמוד עד השעה 17:00. באוהל יפגינו חברי הקהילה למען שוויון זכויות וכנגד האפליה והאלימות ממנה סובלת הקהילה. בשעה 17:00 תצא הסעה להפגנה בתל אביב במחאה על האלימות כלפי הקהילה הטרנסית וכנגד נגד האפליה כלפי קהילת הלהט''ב בהורות ובחקיקה. 

דובר הבית הגאה בב''ש, אור ארז: "הבית הגאה בבאר שבע מצטרף למלחמה של הקהילה הגאה על זכויותיה להורות, לנישואין ולביטחון אישי. לא יעלה הדעת שנעשה ניסיון רצח כנגד צעירה טרנסית ובמקביל נחקקים חוקים להט"בופובים בכנסת ישראל וכולנו נעבור על כך לסדר היום. ממשלת ישראל חצתה כל גבול אפשרי בחוצפתה ובאפלייתה כנגד הקהילה הגאה ועל כן ביום ראשון תוכרז שביתה, יוקם אוהל מחאה בבאר שבע וכן תתקיימנה הפגנות בכל רחבי הארץ".

ביום ראשון, שורה ארוכה של גופים גדולים במשק ישביתו כליל או חלקית את שירותיהם: נמל התעופה ייתכן ויסבול משיבושים, כמו גם רשות הדואר, חברות היי טק, משרדי יחסי ציבור, אנשי תקשורת. שורה ארוכה של חברות גדולות הודיעו כי יאפשרו לעבודי הקהילה להיעדר מהעבודה. ההסתדרות הצטרפה למאבק וקראהל מקומות עבודה לאפשר לעובדים, בני הקהילה, לשבות לאות הזדהות.

כזכור, חוק הפונדקאות שעבר בכנסת, אינו מאפשר לזוג הורים הומוסקסואלים לבתצע בישראל הליך פונדקאות. על אף שראש הממשלה הבטיח שיצדד בקהילת הלהט''ב, ברגע האמת העדיף לשמר את יחסיו עם הסיעות החרדיות והימין הקיצוני, הדיוע בסלידתו מקהילת הלהט''ב, כפי שבא לידי ביטוי בין היתר בהצהרותיהם של חלק מחברי הבית היהודי. החשש בקרב הקהילה הוא מפירוש מרחיב של חוק הלאום.

כיום, בני זוג מאותו מין אינם נהנים ממלוא הזכויות: הם לא יכולים להינשא רשמית בישראל, אינם יכולים לאמץ ילד, קיום תא משפתחתי להט''בי סובל מאפליה מערכתית. זאת, מבלי לדבר על האווירה העוינת, האלימה והקושי של הקהילה בפריפריה. 

תגובות

End of content

No more pages to load