• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

במקום בית ישן, בניין צעירים: הצצה לפרויקט תמ''א 38 הראשון בב''ש

בית האבן משנות החמישים, שעמד בארלוזורוב 15, בשכונה ג', נהרס ובמקומו הוקם, במסלול תמ''א 38-2, בניין בן 6 קומות ובו 20 דירות להשכרה לצעירים

לפני ואחרי. פינוי-בינוי ראשון בבאר שבע (צילום: וולקאם)

הבניין הראשון בבאר שבע שנבנה בשיטת פינוי-בינוי, יאוכלס בקרוב. מדובר בבניין בן 6 קומות ובו 20 דירות, שנבנה ברחוב ארלוזורוב 15 בשכונה ג', במקום בו עמד פעם בית דו-קומתי, שנבנה בשנות ה-50, בימים הראשונים של השכונה. 

הבניין החדש נבנה בשיטת תמ''א 38-2: במקום לחזק בניין קיים נגד רעידות אדמה, ניתן יהיה להרוס אותו ולהקים במקומו מבנה חדש. תמ''א 38 כמעט ואינו מבוצע בפריפריה, בשל אי כדאיות כלכלית. תמ''א 38 מדבר על חיזוק מבנה כנגד רעידות אדמה, תמורת בנייה של קומות נוספות באותו מבנה. הדבר כדאי במרכז הארץ בלבד, שם מחירי הנדל''ן גבוהים, בשל הביקוש.

בבאר שבע עצמה גם יש מיעוט פרויקטים של פינוי בינוי: קשה לשכנע דיירים לוותר על בתיהם. ניסיון כאלה היו בשכונה ה' למשל - ולא צלחו. משקיעי הנדל''ן הסכימו, כי הנכס שלהם משתדרג משמעותית, וערכו הכספי עולה. הדיירים הותיקים לא התלהבו, כאשר הבינו במה הדבר כרוך.

הבניין הישן בארלוזורוב 15, בשכונה ג' הותיקה (צילום: וולקאם)

על פי אתר מדלן יש בבאר שבע 4 פרוייקטים של תמ''א 38 בהמתנה להיתר. מבדיקת האתר עולה כי הזמן ממוצע מהגשת בקשה לקבלת להיתר עומד על 27 חודשים. הזמו לקבלת היתר האיכלוס עומד על 6 חודשים.

הולכים על תמ''א 38 בבאר שבע? תהיו סבלניים (צילום מסך מתוך אתר מדלן)​​​​​​​
כרגע אין פרויקטים של תמ''א 38 בבנייה ורק ארלזורוב 15 עומד בפני אכלוס. בניגוד למרכז הארץ, שם פרויקטים של פינוי-בינוי כדאיים מאוד מבחינה כלכלית, בבאר שבע זה סיפור אחר לגמרי: האוכלוסיה פחות אמידה, מי שיחזרו לבתים חדשים עלולים ללגלות כי הארנונה שישלמו יקרה משמעותית וכן דמי האחזקה החודשיים. 

הבניין הארלוזורוב נבנה על ידי Welcome יזמות נדל"ן. הבניין הישן נקנה מדייריו, נהרס ובמקומו נבנה בניין חדש, בן 6 קומות, שמכיל 20 דירות, שעל פי היזמים הינן בעיצוב חדשני, מאובזרות לחלוטין ומציע דירות להשכרה עם חוויה צעירה ושונה שלא נראתה כמותה בארץ''.

הבניין הכמעט גמור (צילום: וולקאם)

הבניין ממוקם ברחוב ארלוזורוב 15 בשכונה ג' הותיקה, בסמוך לפארק ההייטק, האוניברסיטה ובית החולים סורוקה. הבניין נבנה במסלול של הריסה ובניה מחדש (תמ''א 38/2). הדירות הינן של 2, 3 ו-5 חדרים, שגודלן נע בין 45 מ' ל-110 מ'. הדירות מתאימות לזוגות, שותפים או משפחות צעירות.

בלי גמל אי אפשר: מבט למטבחון הקוקטי (צילום: וולקאם)​​​​​​​

דורון חלבה ועדי קציר, בעלי חברת WELCOME יזמות נדל"ן: "בגלל הקרבה הגיאוגרפית לאוניברסיטה ולבית החולים סטודנטים ורופאים בוחרים לגור בשכונה, כך השכונה תמותג כשכונה צעירה ותוססת, ותיווצר מוטיבציה בקרב הצעירים להישאר בעיר עם סיום הלימודים. הבניין מספק לדייר את כל צרכיו, והמטרה היא ליצור בו קהילה צעירה שתמשיך לפתח את העיר בעתיד ולהעשיר את השירותים הציבוריים והקהילתיים בשכונה", אמר חלבה.


תגובות

End of content

No more pages to load