• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דליפת אמוניה במפעל בנתיבות, עובדים וחנויות סמוכות פונו

תקרית חומרים מסוכנים במפעל קולורדו בנתיבות: דליפת אמוניה מאחד המיכלים. עובדי המפעל והשוהים בחנויות סמוכות פונו, כוחות הכיבוי במקום

לוחמי אש מטפלים בזירה (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

אירוע חומרים מסוכנים הבוקר בנתיבות: אמוניה דלפה ממיכל במפעל הגלידות ''קולודרו'' בנתיבות.  לוחמי האש מתחנת נתיבות הוזעקו למפעל בעקבות דליפת החומר וביצעו פעולות ניטור למדידת ערכים. בין היתר, נעשו פעולות להעביר את החומר מהמקום.

מטפלים בדליפת האמוניה (צילום: כיבוי והצלה)​​​​​​​

מפקד מחוז דרום, טפסר שמוליק פרידמן נוכח במקום ומטפל באירוע.  לוחמי האש פעלו לאיטום הדליפה וביצוע פעולות ניטור. כמו כן, ניתנה הוראת פינוי לעובדים ולקוחות בחנויות הסמוכות.

וידאו: לוחמי האש בזירת האירוע בנתיבות (צילום: כיבוי והצלה)

בשעות הצהריים הודיעה המשטרה, יחד עם פיקוד העורף ומחלקת הביטחון בעיריית נתיבות כי 'תושבי העיר רשאים להמשיך את שגרת חייהם אך להימנע מהגעה אל זירת האירוע על מנת שלא להפריע לכוחות הפועלים במקום במשימותיהם''.

 כוחות משטרה רבים, ביניהם לוחמי יס"מ ויחידת ״יואב״, יחד עם כלל כוחות החירום וההצלה וגורמי עיריית נתיבות נמצאים גם בשעה זאת בזירת האירוע באזור התעשייה בעקבות דליפת אמוניה במפעל ״קולורדו״.  בשלב זה הושגה שליטה על האירוע ובתום הערכת מצב שקיים מפקד מרחב נגב, תנ״צ נתן בוזנה, בזירה יחד עם ראש העיר נתיבות, מפקדי הכוחות המשטרתיים, מפקד מחוז במד"א ובכב״ה ונציגי פקע״ר, הנחה מפקד המרחב בתום התייעצות מקצועית לאפשר לתושבי העיר להמשיך בשגרת חייהם ברדיוס העולה מעל ל-250 מטרים מזירת האירוע מאחר ולא נשקפת כרגע כל סכנה לחייהם. מנגד הדגישו במשטרה, אנו מבקשים מהציבור שלא להגיע אל זירת האירוע וזאת על מנת לאפשר את סיום הפעולות על ידי כוחות כב"ה ונוספים בזירה.

זירת האירוע. כוחות המשטרה במקום (צילום:דוברות המשטרה)
​​​​​​​

​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load