• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בזמן ביקורו הסודי של נתניהו בשדרות: חמאס גרם לשתי הצתות גדולות

ראש הממשלה הגיע לשדרות לביקור סגור לתקשורת וניסה לדבר עם התושבים על חוזק וציונות וכמה צה''ל נתן מכה מוחצת לחמאס. אלא באותה עת השתוללו בגזרה שריפות כתוצאה מבלוני תבערה

דליקות במהלך ביקור נתניהו: מאגר שיקמה (צילום: אלי כהן), משקי חבל עזה (צילום: יאיר חביבי) (רשתות חברתיות)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר בשדרות עם ראשי רשויות מעוטף עזה, בביקור שעל קיומו הוטל איפול והחמאס, בזמן הביקור, שלח בלוני תבערה וגרם להצתות גדולות, שבחלקן טרם הושג שליטה עד לרגע זה, שני בצהריים. בתום הפגישה אמר רה"מ נתניהו: "סיימתי עכשיו פגישה מצוינת עם ראשי הרשויות של עוטף עזה. אמרתי להם שאנחנו במאבק ממושך. כשם שאנחנו משלימים עכשיו את בלימת המנהרות וכשם שאנחנו פעלנו והצלחנו לעצור את ההסתערות ההמונית על הגדרות, כך הנחינו את צה"ל למגר ולעצור את טרור העפיפונים ובלוני האש, ואנחנו בעיצומו של תהליך''. טרור העפיפונים התחיל לפני כשלושה חודשים ועד כה עלו באש עשרות אלפי דונמים של חורש ושדות חקלאיים. לישראל אין בינתיין פתרון כנגד הבלונים ומשלחיהם.

עם זאת, ראש הממשלה התעקש על כך שהעניינים בשליטה: ''חשוב שהחמאס יבין שהוא עומד מול קיר פלדה והקיר הזה מורכב קודם כל מממשלה נחושה, ממנהיגות מקומית איתנה ומהתיישבות ציונית, שאנחנו נמשיך לחזק אותה וכמובן מצבא ההגנה לישראל''.

ראש הממשלה עם ראשי המועצות מעוטף עזה (צילום: חיים צח / לע''מ)​​​​​​​

לתושבים שרואים כיצד שדותיהם עולים באש בקצב של 30 אירועי הצתה מדי יום והם חיים בריח נוראי של פיח ועשן, אמר נתניהו: ''אנחנו גאים בהם ואני גאה גם בתושבי העוטף הנפלאים שעומדים מול ימים לא קלים, אבל אני משוכנע בעוצמה המשותפת שלנו להדוף, להרתיע ובסופו של דבר גם להכריע את הטרור הזה של עזה''. 

בזמן ביקור נתנהו: דלקיה בכרמיה-נתיב העשרה (צילום שהועלה על ידי דרום אדום, רץ בוואצאפ)
​​​​​​​

רק בשבת נפלו רקטות בתוך העיר שדרות, ארבעה תושבים נפצעו ואחרים לקו בחרדה. נתניהו: "הייתי עכשיו בגן הילדים, ראיתי את הילדים הקטנים, החמודים האלה, אנחנו מחויבים להם וזה מהלך ממושך. אני לא רוצה להגיד לאף אחד שהדבר נגמר''.

בשל ההחמרה במצב הביטחוני, הוחלט להציב כיפות ברזל באיזור המרכז. התיעוד הותר היום לפרסום (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​

בהתייחס להצתות ששבו היום בבוקר והעובדה שבתום הערכת מצב של צה''ל הוחלט להציב כיפות ברזל גם במרכז הארץ, אמר: ''שלשום פעלנו בעוצמה אדירה אל מול החמאס, במכה החזקה ביותר שהם ספגו מאז צוק איתן. צריך להבין שכל מי ששואל אותי את השאלות האלה צריך להיות ערוך להמשך המאבק. יש כאן חילופי מהלומות, זה לא נגמר במכה אחת ואינני יכול לנחם מי שספג את האבידות הקשות ביותר. זה דבר שקשה מאוד לספוג, אבל אנחנו יודעים שאנחנו בתוך מאבק ממושך של הציונות''.

ראש הממשלה שיבח את התושבים בעוטף ודיבר איתם על ציונות. המציאות נראית אחרת לגמרי ממה שהוא תיאר (צילום: מאור ברדע)
​​​​​​​

ראש הממשלה אמר על העפיפונים: "ואכן אנחנו הנחינו את צה"ל לעצור את זה. איננו מקבלים, אמרתי את זה אתמול בצורה הכי ברורה, וכדאי שיקשיבו לי, במיוחד בצד השני, אין דבר כזה מבחינתנו הפסקת אש שמחריגה את עפיפוני האש ובלוני האש, אין דבר כזה. מבחינתנו זה לא קיים ולכן אנחנו בעיצומו של מהלך. אני אגיד את זה בפעם השביעית והדבר הזה, אני מקווה, יחדור, אבל אם הוא לא יובן על ידי המלים שלי – הוא יובן על ידי המעשים של צה"ל". דברי נתניהו לא הרשימו את החמאס, שהפריח בלוני הצתה וגרם לכמה הצתות תוך כדי הביקור. 

תגובות

End of content

No more pages to load