• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לקראת מלחמה: בתום הערכת מצב, צה''ל פרס כיפות ברזל במרכז הארץ

במקביל להחלטה להגביר את התגובות כנגד משגרי העפיפוני ובתום הערכת מצב, צה'' לפרס הערב כיפות ברזל במרכז הארץ, כהיערכות לעימות אפשרי

מערכת כיפת ברזל (צילום: דובר צה''ל)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה הערב את צה"ל להפסיק את טרור העפיפונים. זאת, על רקע ההסלמה הביטחוניית בימים האחרונים - והפסקת האש שהושגה אתמול כבר בסכנה: הערב מעריכים ביישובי העוטף כי ירי הרקטות עלול להתחדש במהלך הערב. בנגב, משעות הבוקר, ולמרות הפסקת האש, המשיכו להגיע עפיפוני תבערה ולגרום לנזקים. 

מוקדם יותר הערב, כלי טיס של צה"ל ביצע תקיפה לעבר חולייה ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל. גורמי רפואה פלסטינים דיווחו כי מל''ט פגע בחוליית מפריחי בלוני תבערה ופצע את אחד האנשים. ההערכה היא, כי החלטת הקבינט הביטחוני ופריסת כיפות הברזל הערב באיזור מרכז הארץ, הן הכנה לקראת מלחמה אפשרית מול חמאס. שני הצדדים, ישראל והחמאס יודעים את המחיר של פעולה רחבה וכניסה למלחמה שעלולה להיארך כמו מבצע צוק איתן, אך לא להביא להכרעה ברורה. ארבע שנים אחרי אחת המערכות הארוכות שידע צה''ל, נדמה כי ההרתעה מול חמאס כמעט ואבדה. שלושה חודשים של בלוני תבערה, נזקים אדירים ולא מעט ירי רקטות. מערכת רחבה, כשתפרוץ, עלולה לפגוע בכלכלת ישראל, במיוחד בדרום. 
​​​​​​​
דובר מה''ל אמר הערב כי ''צה"ל נחוש להמשיך ולהגן על אזרחי ישראל וערוך למגוון תרחישים שילכו ויתעצמו על-פי הערכת המצב והצורך המבצעי''.

תגובות

End of content

No more pages to load