• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

וועדת הכלכלה: לתת לפקחים עירוניים סמכויות שיטור נגד רוכבי אופניים

על פי הצו המוצע, פקח עירוני יוכל לרשום דוחות לרוכבי אופניים ולהולכי רגל שיתהלכו על שבילי אופניים, בסכומים של עד 250 שקלים. רוכבי האופניים יחויבו לרדת לכבישים

רוכבים באופניים? גם אתם על כוונת הקנסות (צילום המחשה: Lukas 3z / CC BY SA 4.0)

וועדת הכלכלה  תדון בצו התעבורה המבקש לקבוע קנס של 250 שקל לרוכבים על אופניים בלי קסדה. בין ביתר, מומלץ להעניק לפקחי העיריות סמכויות שיטור, אשר יאפשרו להם לתת דוחות לרוכבי אופניים ואף להחרים את הכלים שלהם.  על פי הצו, הקנסות יינתנו להולכי רגל שיתהלכו על שבילי אופניים וכן על רוכבי אופניים שלא ייסעו בשבילי אופניים, אשר ברוב המקרים, קיימים באופן חלקי בערים, בניגוד למדינות אירופה, ובראושן הולנד, בהן אופניים נחשבים כלי תחבורה רצוי ומיטיב עם הסביבה. 

בישראל, בה התחבורה הציבורית זוכה לציונים נמוכים מאוד, אופניים ואופניים חשמליים הם האלטרנטיבה למכוניות מנועות דלק, אותו דלק שמניב לקופת המדינה עשרות מיליארדי שקלים של מסים מדי חודש. בישראל כ-200,000 אופניים חשמליים וכבר זמן רב שמבקשים לחלוב גם את הרוכבים שלהם.

הצו, אומרים בוועדה, נועד להסדיר גם את האכיפה באמצעות פקחי העיריות גם נגד רוכבי קורקינטים חשמליים. הוועדה תדון בבקשת משרד התחבורה לתקן את צו התעבורה העוסק בעבירות קנס. המשרד מבקש לאשר מספר תיקונים בהם לקבוע כי רכיבה על אופניים בלי קסדה תהייה עבירה שהקנס בגינה יעמוד על 250 שקלים, בדומה לרכיבה על אופנוע בלי קסדה. כמו כן מבקש משרד התחבורה לקבוע מדרג ענישה כך שרוכבי אופניים, תלת אופן וקורקינטים חשמליים (גם לא תקניים) הרוכבים על המדרכה יהיו צפויים לקנס של 250 שקלים, בעוד הולכי רגל המשתמשים בכביש או בשביל אופניים בצורה שלא יועדה להם יהיו צפויים לקנס של 100 שקלים בלבד. עוד מציע המשרד לקבוע כי הקנסות המוגדלים החלים על אופניים חשמליים יחולו באופן שלא יגביל החלתם רק על כלים תקניים אלא גם על כאלה שאינם תקניים. בנוסף לכך מוצע לתקן את הצו כך שאכיפת עבירות על קורקינטים ממונעים תעשה בדומה לאופניים ממונעים כך שהפקחים העירוניים יוכלו לרשום קנסות גם לרוכבי קורקינטים שינהגו בניגוד לחוק.


תגובות

End of content

No more pages to load