• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חמאס והג'יהאד האיסלאמי: ''הושגה הפסקת אש עם ישראל''

על פי כלי תקשורת ערביים, חמאס והגי'אהד האיסלאמי החליטו לנצור את ירי הרקטות מול ישראל, אבל לא התחייבו להפסקת פיגועי ההצתה - מה שיביא את הגזרה לעימות מחודש תוך ימים

מפקד אוגדת עזה היום, בעיר שדרות (צילום: דובר צה''ל)

אחרי יומיים של ירי בלתי פוסק על עוטף עזה, כלי תקשורת ערביים מדווחים הערב כי הושגה הפסקת אש בין חמאס והג'יאהד האיסלמי לבין ישראל. ביומיים האחרונים נורו כ-200 רקטות ישראל, בהם טיל גראד לעבר נתיבות. הספקת האש מיתחחסת רק לירי הרקטות, ולא לפיגועי ההצתה או העימותים בסמוך לגדר. 

מאז השעה 21:00 לערך אין ירי רקטי לעבר יישובי הנגב. עם זאת, חמאס הודיע, כי לא ייפסקו עפיפוני התבערה לעבר ישראל. למעשה, מדובר בהפוגה קצרה: גם החמאס וגם ישראל יודעים שעימות צבאי גדול נמצא ממש מעבר לפינה, זאת בהיעדר כל משא ומתן מדיני, מכל סוג שהוא. 

בסבב הנוכחי, כמו בסבב הקודם, הצליח חמאס לקבוע סוג של נוסחא: תקיפה ישראלית על מנהרות או פגיעה באזרחים פלסטינים, תיענה בירי. על פי דיווחים פלסטינים, שני נערים, בני 15 ו-16, האחים לואהיי ועמיר, נהרגו בהפצצת צה''ל. זאת בנוסף לירי על איש חמאס שיידה את הרימון לעבר קצין בדרגת סרן, בעימות בדרום הרצועה. בעקבות המקרים האלה, חמאס פתח בירי רקטי לעבר יישובי העוטף והעיר נתיבות.

בלי קשר למלחמה בדרום, החל ממחר בבוקר ייערכו תרגילים צבאיים ברחבי הארץ,  שיימשכו עד סוף השבוע.במהלך התרגילים תורגש תנועה ערה של חיילים, כלי רכב וכלי טיס וכמו כן ייתכן שיורגשו עומסי תנועה לסירוגין. בין התרגילים יהיה תרגיל אוגדה גדול שידמה תמרון בעזה, וכן תרגיל באיזור באר שבע, במהלכו יישמעו קולות פיצוץ וירי. 

משרד החינוך מסר הערב כי קייטנות "בתי הספר של החופש הגדול" מתקיימות  כרגיל, אך הטיולים במסגרת הקייטנות ביישובי עוטף עזה (מועצה אזורית חוף אשקלון, מועצה אזורית אשכול, שער הנגב ושדות נגב) בוטלו. טיולי תנועות הנוער למחר באזור העוטף בוטלו אף הם.


תגובות

End of content

No more pages to load