• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טיל גראד נורה לעבר נתיבות - ויורט, מו''מ להפסקת אש

נמשך הירי על יישובי העוטף וחמאס מגדיל את טווח הפגיעות, על מנת להיגרר לעימות כולל. צפו בסרטון הפגיעה בשדרות

הזנק לבית בשדרות (צילום: דוברות משטרת ישראל)

האם המערכה בדרום בדרך למלחמה? הערב, סמוך לשעה 20:00, שיגר חמאס טיל גראד לעבר נתיבות, שיורט על ידי מערכת כיפת ברזל. במהלך היום נרשמו למעלה מ-100 שיגורים. ארבעה אנשים, בני משפחה אחת, נפצעו בשדרות, כתוצאה מנפילת שתי רקטות בתחומי העיר. בנוסף לפצועים, הסובלים מרסיסים פונו לבית החולים ברזילי באשקלון, ישנם מספר פגועי חרדה. 

תיעוד הנפילה בנתיבות (צילום: מאור ברדע, רץ ברשתות חברתיות)


חמאס הגדיל את טווח הירי, ומשעות הערב היו אזעקות לא רק בישובים סמוכי גדר, אלא במושבים ברחבי הנגב. חמאס מאשר הערב כי מתקיים משא ומתן בתיווך גורם שלישי, בינו לבין ישראל, על הפסקת אש. 

הרמטכ''ל ומפקד אוגדת עזה מבקרים בזירת הנפילה בשדרות (צילום: דובר צה''ל)

דובר צה''ל מסר כי מהשעה 15:00 זוהו כ-100 שיגורים מרצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל בהובלת ארגון הטרור חמאס, כ-20 מהם יורטו על-ידי כיפת ברזל, וכ-73 נפלו בשטחים פתוחים.

במהלך היום, תקף צה"ל עשרות מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס בשטח רצועת עזה, בהן בניין ששימש כמתקן אימונים ללוחמה בשטח בנוי של ארגון הטרור חמאס תחתיו נחפרה מנהרת טרור, שתי מנהרות טרור נוספות, מפקדת גדוד חמאס בבית להיא וכן עשרות יעדי טרור במתחמים צבאים.

רוה''מ נתניהו בתגובה ראשונה לאירועים:

''ארגון הטרור חמאס הוא האחראי על כל המתבצע מרצועת עזה וממנה והוא שנושא באחראיות למצב. צה"ל ערוך למגוון תרחישים שילכו ויתעצמו על-פי הערכת המצב והצורך המבצעי. צה"ל נחוש להמשיך ולהגן על אזרחי ישראל'', נאמר בהודעה.

רוה''מ נתניהו אמר כי הערב כי ''הלטחנו על תגובה עוצמתית נגד החמאס''. צפו בהודעה המלאה:

תיעוד תקיפת צה''ל של בניין במחנה הפליטים שאטי (צילום רשת)
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load