• 19 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נמשך הירי על יישובי הנגב, חמאס יורה אל מעבר ל-7 ק''מ

הירי נמשך משעות הבוקר: חמאס מרחיב את הירי אל מעבר לקו ה-7 ק''מ. פגיעה ישירה בלול. התושבים בעוטף נקראים להישאר בקרבת המרחבים המוגנים. המשטרה: ''אין לגעת בנפלים ובבלוני תבערה''

חוליית חמאס יורה מתוך הרצועה (צילום: הזרוע הצבאית של החמאס)

נמשך הירי על הדרום ובמקביל, טרור ההצתות: בצהרי שבת ממשיכות אזעקות הצבע אדום ברחבי הנגב. אם עד בוקר האזעקות היו בגזרת ה-7 קילומטרים מגבול הרצועה, בדקות האחרונות מוזעקים גם יישובים בגזרות רחוקות יותר. צה''ל משיב אש לעבר מטרות של החמאס. הפיקוד הבכיר של החמאס נטש את העמדות הרגילות וירד למחתרת. 

גורמים בצה''ל אומרים היום, כי היקף התקיפה בעזה הוא הרחב ביותר מאז צוק איתן. ההערכה היא, כי למרות ששני הצדדים, ישראל ופלסטינים, מצהירים על כך שהם לא רוצים במלחמה, הסבירות לאירוע בהיקף גדול, מערכה מלחמתית רצינית, נראה קרוב מתמיד. 

ירי של צה''ל על מתקני חמאס (צילום: טלוויזיה פלסטינית / טוויטר)


הנפילות מבוקר, עשרות פצמ''רים, היו רובן ככולן ללא נפגעים. התושבים יושבים בממ''דים כבר משעות הבטקר, היות והגזרה הדרומית מופגזת כמעט ללא הפסקה. טרור העיפופנים נמשך מזה כמעט 3 חודשים, כשמפעם לפעם, בקצב הולך וגובר, יש סבבי ירי. בישובים בגזרה כבר נערכים, באופן מסודר, לאפשרות שיהיה צורך לפנות ישובים בשל הירי המתמשך. כרגע, למרות שישובי הנגב נמצאים תחת אש בלתי פוסק, אין דיבורים על יציאה למלחמה או כניסה קרקעית לעזה. 

בחמאס אומרים, בדקות האחרונות, למשמע ההיערכות לפינוי ישובים בנגב, כי אין לתושבים סיבה להתפנות, כי ירדפו אותם לכל מקום בארץ, דברי ההודעה. בחמאס יודעים, כי ירי על תל אביב עלול להוביל את ישראל ללמחמה, אבל ירי על באר שבע או שריפת שדות לא יוציאו את ישראל למלחמה, אך יהפכו את המציאות לבלתי נסבלת עבור התושבים. 

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load