• 20 מאי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסלמה במצב הביטחוני, תושבי העוטף נקראו לשהות בקרבת מרחבים מוגנים

אחרי ליל אזעקות צבע אדום ונפילת רקטה בתוך יישוב, מתחדש הירי על הדרום. בשבת בצהריים: רצף אזעקות בעוטף, צה''ל משיב אש

ירי של צה''ל על מטרות ברצועה (צילום: פורסם ברשתות חברתיות)

אחרי ליל אזעקות,  מתעורר עוטף עזה לבוקר מתוח והירי מתחדש בצהריים: פיקוד העורף מטיל הגבלות על תשוב עוטף עזה וסוגר את חוף זיקים. בשעה 1:36 הושמעה האזעקה הראשונה, בגזרת מרכז הנגב. מאז ועד השעה 6:15 בבוקר, הושמעו למעלה מ-31 אזעקות בגזרת העוטף ואשכול. תושבים דיווחו על קולות נפץ ומה שנשמע כקולות יירוט. במהלך הלילה זוהו כ-17 שיגורים וכן, נפילה באחד ביישובים.

תקיפת צה''ל ברצועה (צילום:דובר צה''ל)​​​​​​​


היום, שבת בצהריים, התחדש הירי, במה שנראה כהלסמה ברורה של המצב הביטחוני, בתום 3 חודשים של טרור הצתות ופגיעה בעשרות אלפי דונמים של חורש.

ללילה המתוח קדם אירוע חמור, אתמול: קצין צה''ל בדרגת סרן, נפגע באורח בינוני מרימון רסס שנזרק לעבר הכוח עליו פיקד במעבר קרני, שבסמוך אליו נערכה הפגנת ''צעדת השיבה'' של תומכי חמאס. הקצין נפצע מרסיסים בפלג גופו העליון, פונה במסוק לסורוקה כשהוא בהכרה ומצבו יציב. מדיווחים במקום, עולה כי רסיסי הרימון התפזרו ברדיוס נרחב מעבר לגדר בה ארעה התקרית. צה''ל חוקר את נסיבות האירוע.

תיעוד הירי על עוטף עזה (צילום: חדשות בזמן / טוויטר)

אתמול היה יום נוסף של הצתות במרחב הנגב, עם עשרות מוקדים, בהם שריפה גדולה באיזור אור הנר, שהצריכה הזנקת כוחות משלוש תחנות נוספות, בהן רמלה ורחובות וכן הפעלת 20 צוותי כיבוי, מלויים במטוסים. בשעות הערב הושגה שליטה על האש, שגרמה נזק לשטח נרחב יחסית בקרבת הקיבוץ.

בעקבות התקרית בה נפגע הקצין, ''צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב מנהרות טרור התקפית בדרום רצועת עזה, ומספר יעדי טרור במתחמים צבאיים ביניהם יעדים המשמשים את ארגון הטרור חמאס להכנת בלוני התבערה, וכן מחנה אימונים של ארגון הטרור חמאס'', כך נמסר בדובר צה''ל. חמאס השיב ירי רקטי במהלך שעות הלילה. 

כך תקף צה''ל בעזה (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​

 
''התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הטרור במהלך הפרות הסדר האלימות במרחב גדר המערכת שהתקיימו, והמשך טרור האש המבוצע על-ידי שיגור בלוני תבערה מרצועת עזה לשטח הארץ.במהלך התקיפה זוהו 17 שיגורים לשטח ישראל מתוכם חמישה שיגורים יורטו על ידי סוללות כיפת ברזל'', נאמר בהודעת דובר צה''ל.

מפת תקיפות צה''ל ברצועה (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

''ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל. בצה"ל רואים בחומרה את פעילות הטרור של ארגון הטרור חמאס. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך ולהגן על אזרחי ישראל במגוון האמצעים העומדים לרשותו'', נמסר.

פיצוץ המנהרות בעזה (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​

בתום הערכת מצב, הודיע פיקוד העורף כי בתום הערכה הוחלט לסגור את חוף זיקים  לכניסה ורחצה.  ההנחיות לתושבים: 
כל התכנסות במרחב עוטף עזה (0-7 ק"מ) תהיה מוגבלת בשטח פתוח ל- 100 אנשים והתכנסות בשטח סגור ל- 500 אנשים.
''יש להישמע להוראות פיקוד העורף שיעודכנו ככל שיידרש'', נמסר.

ח''כ עמיר פרץ קרא הבוקר לחזור למדיניות החיסולים - מה שעלול להוביל להתלקחות עימות רחב מול חמאס.

בתוך כך, הודיע המועצה האזורית אשכול כי הדי הפיצוצים הנשמעים, היום, שבת בצהריים, מקורם בפעילות צה״ל. יש לשהות 15 שניות ממרחבים מוגנים.
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load